oMatko!

Magazyn świadomych rodziców

#25zomatko / Mamy pomysł na biznes

Piękno miłości macierzyńskiej. Patrycja Sołtysik

Macierzyństwo wyzwala w nas, kobietach, różne emocje. Jednego dnia pragniemy przebywać z naszymi dziećmi przez całą dobę, innego – mamy ochotę uciec w wir pracy zawodowej. Jednak bez względu na to, jak wygląda nasza, często trudna, codzienność, łączy nas jedno – bezgraniczna miłość do naszych dzieci. Uczucie, którego nie da się opisać słowami, ale można fotografiami. Poznajcie Patrycję Sołtysik, prezes Fundacji Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca realizującej wraz z Agnieszką Dziduszkiewicz ze Studio FotoSister projekt fotograficzny, którego ideą jest pokazywanie piękna miłości macierzyńskiej oraz promowanie naturalnego karmienia.

Z Patrycją spotkałyśmy się w ciepłe wrześniowe przedpołudnie na krakowskim Kazimierzu. Towarzyszył nam jej syn, Staś, przez swoją mamę i najbliższych pieszczotliwie nazywany „prezesem”. Podczas spotkania Stanisław czynnie promował karmienie naturalne.

„Mamy pomysł na biznes” to także działalność charytatywna, a Patrycja Sołtysik udowadnia, że cele biznesowe i altruistyczne można łączyć i skutecznie realizować.

 

 

 

CUD MIŁOŚCI

 

Kiedy Fundacja oraz Studio FotoSister zabrały się za przedsięwzięcie Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca, Patrycja wiedziała, że ich działalność to coś więcej niż tylko projekt fotograficzny. – Dla mnie jako mamy karmienie piersią jest naturalnym przedłużeniem czasu bliskości, jakim była ciąża.  To najlepsze, co mama może dać swojemu dziecku. Na swoim przykładzie widzę, jakie jest to ważne, zarówno dla mnie, jak i dla Stasia.

Dlatego zależało nam, by w projekcie uczestniczyły mamy, nie modelki. Najpiękniejsze w tych zdjęciach jest to, że pokazuje nas, kobiety, takimi, jakie jesteśmy naprawdę – prawdziwe i nie zawsze idealne – tłumaczy Patrycja Sołtysik. – Fotografowie Krainy zatrzymują czas na zdjęciach, uwieczniając te wyjątkowe chwile bliskości mam i ich maluchów.  Wydobywają piękno matczynej miłości. Wielokrotnie jestem pozytywnie zaskoczona, gdy spływają do nas kolejne zdjęcia z krainowych sesji z całej Polski – dopowiada szefowa Fundacji.

Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca to charytatywny projekt realizowany przez ponad 80 fotografów z całej Polski oraz liczne mamy, w tym również te znane (Darię Widawską, Katarzynę Zielińską, Alicję Janosz, Beatę Sadowską, Annę Muchę, Paulinę Krupińską i Annę Dereszowską), które z całego serca wspierają inicjatywę.

Kraina to także przestrzeń, w której bardzo dużą wagę przykłada się do tego, co naturalne i piękne w naszym świecie. W świecie mam, dla których macierzyństwo oraz karmienie naturalne są bardzo ważnym etapem w życiu.

– Zależy nam na tym, by oswajać przestrzeń wokół nas, tak by karmiące kobiety czuły się swobodnie – dodaje Patrycja. Zamierzeniem Fundacji jest tworzenie miejsc przyjaznych mamom i dzieciom, a także zwiększenie dostępu do edukacji laktacyjnej, dzięki której mamy otrzymają skuteczną i fachową pomoc w tym zakresie. – Naszym celem jest przede wszystkim wspieranie wyborów kobiet. Nie chcemy wprowadzać terroru laktacyjnego. Będziemy jednak walczyć o to, by w przestrzeni publicznej mamy czuły się dobrze i naturalnie. Jako mama sama spotkałam się z różnymi, także nieprzychylnymi, komentarzami dotyczącymi karmienia w miejscu publicznym i dlatego zależy mi na tym, by kobieta mogła spokojnie nakarmić swoje dziecko, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla otoczenia – podkreśla.

 

 

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

 

Każda mama karmiąca piersią może wziąć udział w projekcie i tym samym stać się częścią Krainy Mlekiem i Miłością Płynącej. Fotografowie z całej Polski, którzy współtworzą projekt, wykonują bezpłatne zdjęcia, na których uwieczniają piękno miłości macierzyńskiej. Zwieńczeniem całorocznej pracy mam i fotografów jest publikacja kalendarza, w którym prezentowane są najpiękniejsze kadry Krainy. Cały zysk ze sprzedaży przekazywany jest na wybrany cel charytatywny. – W ubiegłym roku przekazaliśmy środki ze sprzedaży oraz prezenty od naszych Partnerów na rzecz najmłodszych – podopiecznych Fundacji Rodzin Adopcyjnych Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego (IOP) w Otwocku. Naszą Ambasadorką podczas tego spotkania była Magdalena Różdżka. Bardzo się cieszymy, że udało się zrealizować ten cel – z radością przyznaje Patrycja. – W bieżącym roku pragniemy pomóc wcześniakom. Rozwijamy się cały czas, chcemy więcej i czuję, że możemy! – dodaje.

Fundacja Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca, we współpracy z marką Titot oraz Whisbear®, stworzyła linię produktów. Częściowy dochód z ich sprzedaży również zostanie przekazany na realizację działań fundacji.

Z tego miejsca pragnę zaprosić wszystkich do wsparcia działań Fundacji Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca, ponieważ razem możemy więcej!

 

Zdjęcia: Studio FotoSister / fotosister.eu

Anna Meres autor artykułu

Reklama

Polecamy!