oMatko!

Magazyn świadomych rodziców

Dom

Dziecięcy design w Łodzi! Esy Floresy

Kasia „Bachor” Rostkowska z Dekornika i Agnieszka Sienkiewicz-Gauer, aktorka i młoda mama, rozmawiają o dziecięcym designie, drewnianych zabawkach i nowym miejscu na mapie Łodzi.

 

 Agnieszka Sienkiewicz-Gauer i Joanna Osyda –  Esy Floresy

 

Kasia Bachor Rostkowska: Dlaczego zdecydowałaś się na sklep akurat z designem dziecięcym? Dlaczego nie z designem dla dorosłych albo z modą?

Agnieszka Sienkiewicz-Gauer: Nie jestem typem modnisi i wybieranie ubrań i dodatków dla siebie nigdy nie sprawiało mi jakiejś szczególnej przyjemności. Ale od kiedy zostałam mama coraz częściej szukałam akcesoriów i zabawek dla dzieci, które byłyby dobrej jakości ale przede wszystkim byłyby to rzeczy które będą długo służyły i rozwijały moje dziecko. Nie jestem fanka zalewania dzieci plastikowymi  , brzęczącymi i świecącymi zabawkami. Dlatego chciałam stworzyć miejsce w którym można  znaleźć rzeczy trochę przypominające mi moje dzieciństwo…. metalowe baczki, drewniane klocki i grzechotki…. huśtawki drewniane , opowiadania Brzechwy, Wajdy Chotomskiej czy książeczki o Reksiu. A jednocześnie miejsce w , którym można znaleźć przepiękne rzeczy na wyprawkę, do dekoracji pokoju oraz przestrzeń w której organizować będę warsztaty i spotkania dla dzieci i rodziców.

 

Jakie trendy obserwujesz obecnie w projektowaniu dla dzieci? Czy są wyraźne kierunki?

Widzę bardzo silny trend skandynawski, no i przede wszystkim trend w kierunku metody Montessori , której sama jestem ogromną fanką. Cieszę się, że rodzice coraz częściej sięgają np. po drewniane puzzle niż kolejny świecący plastikowy przedmiot.

 

Czy kolekcjonując rzeczy do sprzedaży od razu odróżniałaś produkty polskie od zagranicznych? W czy nasz design jest inny? Czy coś wyróżnia polskie produkty?

Polskie produkty mają bardzo dobrą jakość. Ale ja stawiam tez często na małe przedsiębiorstwa, domowe manufaktury w których powstają rzeczy przepiękne i szalenie oryginalne. W esyfloresystore.pl stawiam na jakość i funkcjonalność produktów. Mają dziecko rozwijać, a nie zagłuszać czy przebodźcowywać. Ale mamy również kilka zagranicznych marek.

 

Jak wybierałaś marki do sklepu? Czy wszystko było przez Ciebie uprzednio testowane?

Przyznaję, że początkowo asortyment wybierałam pod kątem tego, co sama bym chciała mieć lub co super służy mojej córeczce. Najłatwiej mi też wtedy doradzić coś naszym klientkom. Ale bardzo przydatne były również wszystkie podpowiedzi od koleżanek , które systematycznie podrzucały kolejne marki i pomysły.

 

Jesteś młodą mamą. Masz malucha, który wymaga mnóstwo uwagi, atencji, pielęgnacji. Do tego wziętą aktorką. Jak młoda mama powinna prowadzić biznes? Jak łączyć czas w sklepie tym w domu? I jeszcze z tym na planie? Jakie cechy i jakie postanowienia są najważniejsze, aby sukces zawitał na wszystkich polach. I żeby nie zwariować 🙂

Na to pytanie odpowiem trochę później, jak będę wiedziała czy biznes okazał się sukcesem (śmiech) . A co do łączenia tych wszystkich obowiązków, to teraz wbrew pozorom mam dużo więcej czasu dla rodziny i spędzamy z córeczka często całe dnie razem. Często jest ze mną w sklepie, specjalnie dla niej utworzyłem tam kącik zabaw dla dzieci, więc korzysta i ona i inne maluchy. Nasze życie składa się z ciągłych wyborów, dlatego ja staram się realizować swoje pasje, ale moją główną rolą i pracą jest bycie mamą.

 

Wybierz 5 ulubionych produktów ze sklepu. Takie, które masz w domu lub które przy najbliższej okazji zabierzesz z półki w sklepie 🙂

– rakieta drewniana magnetyczna firmy Janod

– lampka króliczek firmy Little Lights

– mapa świata od Dekornika

– bujaczek skuter marki Childhome

– muffka na ręce od La Millou

Ze wszystkich tych rzeczy korzystam 🙂

 

 

fot. @esyfloresy

Katarzyna "Bachor" Rostkowska autor artykułu

Reklama

Polecamy!