oMatko!

Magazyn świadomych rodziców

Co? Gdzie? Kiedy? / Kultura

Biegowe święto Mam – Białołęcki Bieg Mam

Biegowe święto Mam

26 maja zapraszamy do udziału w Białołęckim Biegu Mam.

Mama to najważniejsza osoba w pierwszym okresie życia małego człowieka, a przez to należy do grupy najbardziej zabieganych kobiet. Dlatego chcemy uczcić jej dzień właśnie „w biegu”. Jednak podczas Białołęckiego Biegu Mam będą mogły się zrelaksować i poświęcić trochę czasu sobie. Oczywiście do udziału w imprezie zapraszamy wszystkie kobiety – te, które dopiero planują potomstwo, młode mamy, mamy z wieloletnim stażem, jak również babcie.

O biegu

Tradycyjnie start i meta biegu będą zlokalizowane u zbiegu ulic Kącik i Produkcyjnej (na tyłach Urzędu Dzielnicy Białołęka), a pięciokilometrowa trasa biegu głównego będzie wiodła przez Lasek Henrykowski (trzy okrążenia). Oprócz mam, również ich pociechy będą mogły włączyć się w świętowanie na sportowo. Najmłodsi, czyli dzieci do lat 5, wystartują o godzinie 10.30 i pobiegną na dystansie 200 m. Dzieci 6 i 7-letnie wystartują o godzinie 10.45, a 8. i 9-latki o godzinie 11.00. Obie te grupy do pokonania będą miały 400 metrów. Biegi w kategoriach dziecięcych zakończy o godzinie 11.20 rywalizacja dziewcząt i chłopców w wieku 10-11 lat na dystansie 800 metrów. Po przekroczeniu linii mety każdy otrzyma pamiątkowy medal. Warto poczekać do końca bowiem nagrodzeni będą również najmłodszy uczestnik oraz najstarsza uczestniczka.

Limit uczestniczek biegu głównego wynosi 260 miejsc. Zapisy są proste. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie https://monsterevent.pl/pomiar-czasu-w-sporcie/zapisy-on-line. Po rejestracji do 23 maja opłata za pakiet wynosi 20 złotych. Natomiast po 23 maja wzrasta do 30 złotych. Biegi dla dzieci są bezpłatne.

W dniu biegu biuro zawodów będzie czynne od godz. 9.00 do godziny 14.00 w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przy ulicy Modlińskiej 197. W przypadku wolnych miejsc będzie jeszcze możliwość zapisu.

Zachęcamy do udziału w imprezie i wspólne celebrowanie tego wyjątkowego dnia razem z nami. Do zobaczenia!

Anna Meres autor artykułu

Reklama

Polecamy!