oMatko!

Magazyn świadomych rodziców

Czytelnia / Kultura

Książki dla dzieci

Richard Scarry „Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy”, Wydawnictwo Babaryba

 

To jedna z ulubionych książek mojego starszego synka. Swego czasu kilkanaście razy dziennie otwierał ją i na każdej stronie tropił ukrytego gdzieś… Chrząszczunia. A ile radości było przy każdym sukcesie! Doszedł w tym do takiej perfekcji (a trzeba wiedzieć, że znalezienie Chrząszczunia to rzecz niełatwa), że po pewnym czasie znał wszystkie kryjówki na pamięć, czym zaskakiwał różnych (pojawiających się w naszym domu) członków rodziny.

Jeśli chcecie pokazać swojemu dziecku, jak wygląda żółwiowóz, pączkowóz, szczoteczkowóz, ząbkowóz lub ogórkowóz – sięgnijcie po tę książkę! To fantastyczna przygoda na wiele, wiele godzin. Wyobraźnia autora nie zna granic. A jest nim Richard Scarry – jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Wydał blisko 250 tytułów, których nakład przekroczył 100 milionów egzemplarzy.

 

Tekst: Richard Scarry

Tłumaczenie: Marta Tychmanowicz

Oprawa twarda

Wiek: 4+

Wydawnictwo: Wydawnictwo Babaryba

 

 

 Magdalena Kozieł-Nowak „Rok na wsi”, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

Wszyscy w rodzinie uwielbiamy książki obrazkowe i mamy ich w swojej biblioteczce naprawdę sporo. Ta seria wydawnictwa Nasza Księgarnia zajmuje jednak miejsce honorowe. W księgarniach pojawiła się właśnie kolejna pozycja – po „Roku w mieście”, „Roku w lesie” i „Roku w przedszkolu” –przenosimy się na wieś, do gospodarstwa agroturystycznego Basi i Piotrka Listków.

Konwencja każdej z książek jest podobna – dwanaście rozkładówek z poszczególnymi miesiącami, tym razem przybliżających czytelnikom realia wsi. A tu, jak wiadomo, rytm życia niezmiennie wyznaczają pory roku. Wiosna to czas siewu, lato to żniwa i sianokosy, jesień – wykopki, a zima to dobry moment na odpoczynek, na przykład zorganizowanie kuligu. Z książki dowiemy się, jakie obowiązki ma dziecko, a jakie dorosły, na czym polega praca na polu i przy zwierzętach. Piękne ilustracje to zasługa Magdaleny Kozieł-Nowak.

 

Ilustrator: Magdalena Kozieł-Nowak

Oprawa twarda

Wiek: 0-6

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

fot. materiały prasowe wydawnictw

Anna Fieducik-Szendzielarz autor artykułu

Reklama

Polecamy!