oMatko!

Magazyn świadomych rodziców

Czytelnia / Kultura

Książki dla dzieci

Anouck Boisrobert i Louis Rigaud „W lesie”, Wydawnictwo Dwie Siostry

 

Za wystarczającą recenzję tej książki mogłoby posłużyć zdjęcie mojego starszego synka, który zainspirowany (a raczej poruszony) tym, co zobaczył i usłyszał w książce, entuzjastycznie wykorzystał do zabawy swój sprzęt – koparkę i dźwig… To pierwsza książka typu pop-up, z którą miał do czynienia w swoim życiu. Mam wrażenie, że żaden mały miłośnik „wielkich pojazdów” nie przejdzie obojętnie (także dosłownie, bo kilka książkowych drzew niestety nie ocalało) obok tej efektownej rozkładanki.

Gdy otwieramy książkę, wyrasta przed nami las. Las, w którym wszystko jest zielone i tętni życiem. Pełen dzikich zwierząt, kolorowych ptaków i wielkich tropikalnych drzew. Las, w którym pewnego dnia rozlega się metaliczny hałas maszyn o straszliwych szczękach…

Autorami książki są Anouck Boisrobert i Louis Rigaud – francuscy graficy i ilustratorzy. Poznali się podczas studiów w Szkole Wyższej Sztuk Zdobniczych w Strasburgu, gdzie na zajęciach z techniki pop-up stworzyli makietę swojej pierwszej książki. Od tamtej pory wspólnie tworzą przestrzenne i interaktywne projekty książkowe. W tym duecie Anouck odpowiada za opracowanie graficzne, a Louis za inżynierię papieru.

Rozkładanka „W lesie” to nowość Dwóch Sióstr. Ci, których znacznie bardziej intryguje świat wodny, z pewnością wybiorą jednak drugą pozycję autorstwa tego samego duetu – „W głębinach oceanu”.

 

Grafika: Anouck Boisrobert, Louis Rigaud

Tekst: Sophie Strady

Tłumaczenie: Maciej Byliniak

Oprawa twarda

Wiek: 3+

 

 

fot. materiały prasowe

Anna Fieducik-Szendzielarz autor artykułu

Reklama

Polecamy!