oMatko!

Magazyn świadomych rodziców

Czytelnia / Kultura

Książki dla rodziców

Agnieszka Maciąg „Smak zdrowia”, wydawnictwo Otwarte

 

To kolejna – po „Smaku życia”, „Smaku szczęścia”, „Smaku miłości” i „Smaku świąt” – książka Agnieszki Maciąg. Niewiarygodne, ale do tej pory wszystkie części tej serii sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 100 tysięcy egzemplarzy! Modelka, dziennikarka, piosenkarka, propagatorka zdrowego, świadomego stylu życia, a przede wszystkim mama, prowadzi także bardzo popularnego bloga, którego odwiedza ponad 300 tysięcy użytkowników miesięcznie. Sama zresztą chętnie tam zerkam.

Autorka podkreśla, że w najnowszej książce dzieli się swoją największą pasją – dbaniem o zdrowie i życie w zgodzie z naturą. A w tym temacie rzeczywiście ma sporo do powiedzenia. Kilkanaście lat temu, już jako dojrzała kobieta, postanowiła całkowicie zmienić swoje życie. Pomogły jej w tym dary natury, zioła, ajurweda, medycyna chińska. Jak twierdzi, właśnie dzięki temu już od ponad 11 lat ani ona, ani jej bliscy nie przyjmują antybiotyków, sięgają wyłącznie po naturalne metody lecznicze. Dodam jeszcze, że Agnieszka Maciąg tuż przed swoimi 43. urodzinami urodziła córeczkę – w domu, siłami natury!

W „Smaku zdrowia” znaleźć można przepisy na naturalne leki, zdrowe (i pyszne!) potrawy oraz napoje, bezpieczne diety oczyszczające. Osobiście bardzo polecam chałwę lnianą z żurawiną oraz placuszki owsiano-bananowe!

 

Tekst: Agnieszka Maciąg

Zdjęcia: Robert Wolański

Oprawa twarda

Wydawnictwo: Otwarte

 

 

Andrea de La Barre de Nanteuil „Historia Mademoiselle Oiseau”, Wydawnictwo Literackie

 

To książka dla małych i dużych, idealna na wakacyjne, niespieszne dni, doskonała na powolne delektowanie się lekturą. Myślę sobie, że może być też świetnym antidotum na szarą, deszczową jesień, czyli na czas, kiedy chcielibyśmy po prostu być gdzie indziej.

Serce Paryża, Aleja Minionych Czasów. To tam, na ostatnim piętrze pięknej, starej kamienicy, mieszka tajemnicza Mademosielle Oiseau. Nikt tak naprawdę jej nie zna, mało kto widział, nie wiadomo ile dokładnie ma lat. Najlepiej czuje się w towarzystwie swoich zwierząt – kotów i ptaków. To one dostarczają jej croissanty i zapiekanki z porów, które codziennie jada na obiad. Piętro niżej, pod apartamentem Mademoiselle Oiseau, mieszka Isabella Artioli, dziewczynka tak zwyczajna, że aż niewidzialna. Pewnego dnia, po powrocie ze szkoły, Isabella naciska zły guzik windy i pojawia się w mieszkaniu swojej ekscentrycznej sąsiadki…

Przepiękna opowieść o przyjaźni, do tego znakomicie ilustrowana. Tych, którzy po skończeniu lektury czują pewien niedosyt, z pewnością ucieszy fakt, że już w listopadzie ukaże się kontynuacja losów ekscentrycznej Pani Oiseau.

 

Tekst: Andrea de La Barre de Nanteuil

Ilustracje: Lovisa Burfitt

Przekład: Maria Jaszczurowska

Oprawa twarda

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

 

fot. materiały prasowe wydawnictw

Anna Fieducik-Szendzielarz autor artykułu

Reklama

Polecamy!