oMatko!

Magazyn świadomych rodziców

Czytelnia / Kultura

Książki dla dzieci

„Pucio mówi pierwsze słowa”, wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

To książka, o której od zaprzyjaźnionych mam słyszałam od dawna. W końcu trafiła również w nasze ręce. I teraz rozumiem jej fenomen! Mój 2-letni synek jest nią zachwycony. „Pucio mówi pierwsze słowa” to kontynuacja książki „Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”. Druga część przygód sympatycznego chłopca o imieniu Pucio oraz jego rodziny, zbudowana jest wokół pierwszych słów typowych dla rozwoju mowy dziecka, takich jak: „pies”, „kot”, „stół” czy „rower”. To propozycja idealna dla dwulatka, który z reguły zaczyna łączyć już słowa. Natomiast dla starszych dzieci  to doskonały materiał do pierwszych prób samodzielnego czytania. Autorką książki jest dr n. hum. Marta Galewska-Kustra, logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości, więc o jej odpowiedni poziom merytoryczny możemy być spokojni. Wielką zaletą są także przepiękne ilustracje Joanny Kłos. Wszystko to sprawia, że dziecko angażuje się w tę kreatywną zabawę niemal od razu i to w 100 procentach!

 

Tekst: Marta Galewska-Kustra

Ilustracje: Joanna Kłos

Oprawa twarda

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Wiek: 0-6

 

„Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych”, wydawnictwo Egmont

 

Kto z nas wie, jak wygląda strój biłgorajski, czepek łukowski czy włodawski pojas? No właśnie… Opowiedzieć o polskim folklorze, to rzecz niełatwa, dla niektórych to tematyka niemal z kręgu science fiction. A opowiedzieć o nim dzieciom, czyli w sposób przystępny i ciekawy, jest jeszcze trudniej. „Cuda wianki” to przepięknie wydana nie tyle książka, co album albo przewodnik dotyczący naszej kultury. Posiadanie tej przepięknej pozycji w swojej biblioteczce jest prawdziwą przyjemnością. Niech za rekomendację posłuży także fakt, iż „Cuda wianki” otrzymały między innymi tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji Ibby w edycji 2015.

Całkiem niedawno na półki księgarń w całej Polsce trafiła nowość – „Cuda Niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych”, która w doskonały sposób uzupełnia pierwszą książkę Marianny Oklejak. Tym razem dostajemy zbiór zadań ćwiczących spostrzegawczość dziecka. A wszystko zaczyna się od dalekiej wyprawy dwóch braci w poszukiwaniu szczęścia. Podróż utrudniają im wróżki, dzikie zwierzęta, wiedźma, krasnoludki, a nawet diabeł Rokita, czyli bohaterowie z baśni i ludowych podań.

 

Tekst, ilustracje: Marianna Oklejak

Oprawa twarda

Wydawnictwo: Egmont

Wiek: 3+

fot. materiały prasowe wydawnictw

 

Anna Fieducik-Szendzielarz autor artykułu

Reklama

Polecamy!