Wybór najlepszego masażera do stóp

Udostępnij:

Masaż stóp po ciężkim dniu to niebywała przyjemność. Szczególnie korzystny jest on wtedy, kiedy wykonuje go fachowiec. Nie zawsze jednak istnieje możliwość, aby udać się do profesjonalnego masażysty. Koszty regularnych wizyt są zresztą bardzo wysokie. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do masażu, które gwarantują w tej kwestii niezależność. Masażery do stóp wyposażone są w różnorodne funkcje, dzięki którym masaż jest jeszcze przyjemniejszy.

Dlaczego warto masować stopy?

Bez wątpienia wystarczającą zachętą do masażu stóp jest przyjemność, jaką on zapewnia. Niemniej jednak warto pamiętać również o korzyściach zdrowotnych. Uważa się, iż właściwy masaż stóp pobudza zakończenia nerwowe, których w tej części ciała jest kilkadziesiąt. Ponadto, pobudza on naczynia krwionośne, wspierając przepływ krwi w organizmie. Ważną funkcją masażu stóp jest również wzmocnienie mięśni. Nie ma dziś już wątpliwości co do tego, że regularne masowanie stóp wpływa pozytywnie na stan skóry oraz głębszych tkanek. Wydaje się również, że powoduje ogólny wzrost witalności oraz pomaga uporać się z dolegliwościami bólowymi. Co więcej, fachowcy wskazują również, że wykonując masaż stóp polegający na uciskaniu pewnych konkretnych punktów, można pozytywnie oddziałać na funkcjonowanie wielu organów.

Funkcjonalności masażerów do stóp

Prostym w budowie, powszechnie wykorzystywanym masażerem jest z pewnością model drewniany. Zbudowany jest on z dwóch ruchomych rolek, które odpowiadają za efekt masujący. Bardziej wymagające osoby powinny natomiast skorzystać z masażera elektrycznego. Wybór modeli zasilanych elektrycznie jest bardzo duży. Większość urządzeń wyposażona jest w rozmaite funkcje dodatkowe, dzięki którym doznania są jeszcze intensywniejsze. Warto wymienić najpopularniejsze masażery elektryczne, do których należą modele:

  • rozgrzewające
  • relaksacyjne
  • wibracyjne
  • bąbelkowe

Warto zwrócić uwagę, że wiele masażerów to urządzenia, które umożliwiają skorzystanie z kilku różnych masaży. Warto również wspomnieć o modelach, dzięki którym możemy zapewnić szczególne doznania nie tylko stopom, ale też łydkom. Oczywiście im więcej funkcjonalności, tym wyższa cena sprzętu. Być może jednak warto zdecydować się na ten wydatek, aby zapewnić sobie wyjątkowy relaks. Wśród masażerów na uwagę zasługują również modele lecznicze, przeznaczone dla osób zmagających się z bólami reumatycznymi.

Ciekawym wyborem jest również urządzenie do hydromasażu. Przeważnie jest to zwykły masażer elektryczny z dodatkową funkcją hydromasażu. Poza niewątpliwym relaksem, jaki zapewnia zabieg wykonany przy pomocy takiego urządzenia, warto również wspomnieć o leczniczym działaniu hydromasażu. Pomaga on w walce ze stanami zapalnymi w okolicy stóp, bólami wynikającymi z przeciążenia, a nawet z grzybicą.

Dokonując wyboru masażera, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu chce się go nabyć. Od tego bowiem powinien zależeć wybór konkretnego rodzaju urządzenia. Jeżeli chodzi tylko o relaks, na uwagę zasługują głównie modele wibracyjne, choć ukojenie zapewnia również hydromasaż. Jeżeli priorytetem jest lecznicze działanie masażu, lepiej rozważyć zakup któregoś z modeli rozgrzewających, który również zapewnia wiele przyjemności.