10 skutecznych treningów na zdefiniowanie mięśni

Udostępnij:

10 skutecznych ćwiczeń rozluźniających mięśnie

Pomysły na urodę /... Pomysły na ćwiczenia

Wraz z nadejściem ciepła, stroje outdoorowe stają się coraz bardziej istotne. Ale co zrobić, jeśli zimowe i wiosenne wakacje odbiły się na Twojej sylwetce? Ćwiczenia fizyczne mogą pomóc w szybkim osiągnięciu formy, ponieważ podkreślają piękno Twojego ciała, tonizują mięśnie i sprawiają, że są one bardziej napięte i wyrzeźbione.


Rozgrzej się przed każdym treningiem. Rozgrzewka ułatwi wykonywanie ćwiczeń, pomoże przygotować mięśnie, więzadła i stawy do wysiłku i sprawi, że następnego dnia nie będziesz obolały.

1.

Bracia

Strugaccy

żartobliwie nazwali tenis handicapem i wyścigiem w stylu drag race, ale jest to sport, który zalicza się do najlepszych ćwiczeń na utrzymanie ciała w dobrej formie. Wiele miast cieszy się już ciepłą i słoneczną pogodą, więc trening odchudzający na świeżym powietrzu jest najlepszym rozwiązaniem. Kup rakietę, znajdź sobie jakieś fajne towarzystwo i wyjdź pograć w tenisa. Podniesie Cię na duchu i sprawi, że będziesz wyglądać silnie i smukło.


2. Dolny Blok Prostownicy

Dobrym sposobem na szybką poprawę sylwetki jest wykonanie poziomego dolnego bloku do talii. Trening ten można zastąpić wiosłowaniem. Jeśli masz w domu symulator wiosłowania, czas go odkurzyć.


3.

Wykonuj te ćwiczenia

w

parach z kimś, kto będzie obserwował Twoją pozycję ciała. Ćwiczenie z nieprawidłową postawą ciała może być przyczyną problemów. Wykonywanie podciągania prawidłowo pomoże Ci szybko zarysować ramiona, nadać plecom elastyczność, a nawet napiąć klatkę piersiową i brzuch.


4. Przysiady ze sztangą

Problemem większości dziewczyn są pośladki i uda. Aby uzyskać smukłe nogi, okrągłe pośladki i mocniejsze uda, włącz przysiady ze sztangą do swojej rutyny treningowej. Możesz również użyć hantli lub innych ciężarków. Możliwe jest przysiadanie bez ciężaru, ale wtedy na efekt trzeba będzie poczekać dłużej.

We wszystkich przysiadach (zarówno z ciężarem, jak i bez) ważne jest, aby zwracać uwagę na pozycję kolan. Nie staraj się wykonywać ćwiczenia szybko ze szkodą dla prawidłowej postawy. Lepiej jest to robić powoli, ale skutecznie. Kolana nie powinny wychodzić poza linię palców stóp, wyjątek stanowią głębokie przysiady. Jeśli kolana wysuwają się do przodu lub tracisz równowagę, to znaczy, że Twoja postawa nie jest prawidłowa. Rozstaw stopy szerzej i odwróć palce lekko od siebie. Trzymaj plecy tak prosto, jak to tylko możliwe, patrząc prosto przed siebie.


5.

Pewnie zauważyłeś, że ludzie, którzy uprawiają

jogę

, wyglądają szczupło. Ich ciała są silne, elastyczne, mięśnie wyraźnie widoczne i ani grama tłuszczu. Oczywiście odpowiednia dieta odgrywa ważną rolę, ale głównym składnikiem dobrej sylwetki jest efektywny trening. Joga to idealny zestaw ćwiczeń dla każdego, kto jest zestresowany. W końcu joga to nie sport, ale sposób na poznanie siebie i przeżywanie swojego życia.


6. Kickboxing

Piękno tego sportu polega na tym, że pomaga pozbyć się nadwagi, nawet jeśli jesteś dumnie sam, gdy uprawiasz kickboxing w domu. Oczywiście, worek treningowy zawsze pomoże Ci się skupić i zwiększyć siłę, ale możesz też uderzać w powietrze.


7. Trening crossfit z linami Liny

do crossfitu (battle ropes lub functional training ropes) to te grube-jeszcze-niepotrzebne liny. Prawdopodobnie widziałeś umięśnionych mężczyzn (a rzadziej umięśnione kobiety) na siłowniach, którzy wymachują dwiema takimi linami jednocześnie. Trening z nimi dostarcza kompleksu siłowego, gwarantując szybkie uwolnienie energii.


8. Metaboliczny trening obwodowy

W konwencjonalnym treningu obwodowym intensywne ćwiczenia przeplatane są przerwami. W tym schemacie zasada jest taka sama, z tą różnicą, że tempo i intensywność są jeszcze wyższe, a interwały krótsze. Badania wykazują, że krótkie okresy odpoczynku zwiększają EPOC (nadmierne powysiłkowe zużycie tlenu). Jest to tak zwany dług tlenowy - ilość tlenu, której potrzebuje organizm po ciężkiej pracy mięśni. Trening metaboliczny jest uważany za jeden z najlepszych kompleksów, które mogą zwiększyć spalanie kalorii po zakończeniu treningu.


9. Treningi z kettlebell

Oczywiście, nie chwytaj od razu za ogromne kettlebells. Zacznij od małego ciężaru. Nie ograniczaj się tylko do jednego zestawu ćwiczeń. Preferuj treningi okrężne, które pracują nad różnymi grupami mięśni.


10.

10.

kolana Naciskając na

ciężary, efektywnie pracujesz nad nogami, pośladkami i mięśniami brzucha. Moim zdaniem, ta prasa jest nawet bardziej efektywna niż popularne przysiady. Innym powodem, dla którego osobiście bardziej lubię wyciskanie na ławce jest to, że wystarczy raz zablokować nogi w pozycji, aby przy każdym kolejnym ruchu kolana zginały się pod odpowiednim kątem, nie przekraczając linii stóp. Jest to niezwykle ważne, w przeciwnym razie kolana szybko zaczną boleć. Kolejną zaletą treningu z wyciskaniem na ławce jest to, że jest on odpowiedni dla osób z uszkodzonym kręgosłupem. Na przykład kilka razy upuściłem hantle, gdy coś strzeliło mi w plecach. Wolałbym podnosić nogi na leżąco. :-)Jeszcze raz chcę podkreślić, jak ważna jest postawa podczas ćwiczeń z ciężarami lub bez. Bądź bardzo uważny na swoje ciało, unikaj kontuzji. Ćwicz w parze z przyjacielem, trenerem lub przed lustrem. Pamiętaj, że trening wymaga zdrowej diety. W przeciwnym razie cały relief pozostanie niewidoczny pod warstwą tłuszczu. Zrównoważona dieta dla szczupłego ciała jest dobrym sposobem na budowanie mięśni.

Pilnuj swojej diety i nie zbaczaj z zajęć. Zdrowia i urody!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze