5 najlepszych ćwiczeń przeciwko tłuszczowi pod brzuchem

Udostępnij:

Top 5 ćwiczeń do walki z dolną warstwą tłuszczu na brzuchu stos

Beauty Ideas /. Pomysły na ćwiczenia

Ponieważ wielu z nas prowadzi siedzący tryb życia, tłuszcz na brzuchu staje się coraz większym problemem. Jednak nawet przy aktywnym treningu można skończyć z fałdkami na brzuchu, których dość trudno się pozbyć. Więc przyjrzeliśmy się kilku ćwiczeniom, które mogą pomóc Ci uzyskać ciaśniejszy brzuszek!


Zanim wykonamy właściwe ćwiczenia na szczupły brzuch, dowiedzmy się, dlaczego pojawiają się fałdy, jak rozpoznać nadmiar tłuszczu i jak odróżnić tłuszcz od wzdęcia.

Skąd się biorą fałdy tłuszczu na brzuchu?

Tłuszcz z brzucha jest jedną z najtrudniejszych fałd do pozbycia się. I choć mogłoby się wydawać, że problem może być czysto estetyczny, to faktem jest, że złogi tłuszczu na brzuchu w rzeczywistości służą jako niepokojący sygnał. Eksperci twierdzą, że to właśnie u osób z nadmierną ilością tłuszczu na brzuchu często dochodzi do zawałów serca. Dlaczego tak się dzieje? Tłusty brzuch to znak, że nasza dieta jest niezbilansowana i że zbyt wiele czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Niewłaściwa dieta w połączeniu z siedzącym trybem życia może być początkiem rozwoju chorób.Oprócz niezdrowej diety i biernego trybu życia, winowajcą może być genetyka i spowolniony metabolizm. Ciągły stres może również powodować odkładanie się tłuszczu - uważają badacze.

Jak zmierzyć swój brzuch?

Aby dowiedzieć się, czy masz nadmierną ilość tłuszczu na brzuchu, musisz dokonać pomiaru. Zmierz tuż poniżej ostatniego żebra. Umieść taśmę mierniczą wokół brzucha w tym obszarze i odczytaj pomiary. Lekarze uważają, że standardowy pomiar to 80 cm dla kobiet i 90 cm dla mężczyzn. Jeśli Twój wynik jest wyższy, czas schudnąć.

Oczywiście, wszystko jest kwestią indywidualną. Nie można pod tą samą linijkę podstawić ludzi, którzy mają 150 cm wzrostu i ludzi, którzy mają 190 cm wzrostu. Więc ważne jest również, aby wziąć pod uwagę wskaźnik stosunku talii do wysokości. Norma dla kobiet wynosi 0,42-0,49. Norma dla mężczyzn: 0 ,43-0,53. Wskaźnik obliczany jest według wzoru: talia/wysokość. Czyli objętość talii w centymetrach podzielona przez wzrost w centymetrach. Załóżmy, że wzrost dziewczyny wynosi 160 cm przy talii 80 cm. Czy to wydaje się normalne? Teraz oblicz wskaźnik: 80/160 = 0,5. To już jest lekka otyłość, czas schudnąć.Jeśli chodzi o modne parametry "90-60-90", to dla większości kobiet nie są one zdrowym wyznacznikiem. Każdy ma inny wzrost, inną budowę, inny rozmiar piersi. Bardziej sensowne jest indywidualne mierzenie obwodu talii, przy użyciu wzoru na indeks. Mierząc swoje parametry pamiętaj, aby nie oszukiwać się sumiennie wciągając brzuch. Pomiary powinny być wykonywane w spokojnym, zrelaksowanym stanie.

Wzdęty czy gruby?

Należy również pamiętać, że tłusty brzuch może być konsekwencją nie otyłości, ale wzdęć. Jeśli tak jest, opłaca się jeść pokarmy zapobiegające wzdęciom. Wzdęcia można łatwo odróżnić od tłuszczu. Przy wzdęciach objętość brzucha zmienia się drastycznie w różnych porach dnia. Brzuch wydaje się rozciągnięty. Mogą pojawić się oznaki fermentacji: bulgotanie, gaz, skurcze. Decyzję o diecie skonsultuj z lekarzem. Wzdęcia mogą być spowodowane obfitością roślin strączkowych i produktów mlecznych. W przypadku częstych wzdęć warto zrezygnować z jedzenia surowych owoców i warzyw, a zastąpić je potrawami pieczonymi lub gotowanymi na parze. Wzdęcia mogą wystąpić w niektórych dniach miesiąca, towarzysząc dniom krytycznym.


Ćwiczenia na dolny tłuszcz

z brzucha Przyjrzyjmy się teraz treningom, które pomogą Ci usunąć brzydki tłuszcz z brzucha, który wisi nad pasem spodni i spódnic. Zanim zaczniesz, pamiętaj o znaczeniu rutyny rozgrzewkowej, która przygotuje Twoje ciało do treningu i zmniejszy ewentualną późniejszą bolesność. Poniższe ćwiczenia nie tylko zlikwidują dolną fałdę, ale także zwiększą wytrzymałość, zmniejszą talię i wyszczuplą nogi.

1.

Zacznijmy

od łatwego ćwiczenia, które mogą wykonywać nawet osoby nieuprawiające sportu. To jedyne ćwiczenie na naszej liście, które powinno być wykonywane zaraz po posiłku. Niezależnie od tego, jak bardzo chcesz siedzieć (lub nawet leżeć) po posiłku, lepiej unikać leniwej sjesty. Lekarze zalecają, by po posiłku wybrać się na spacer. Wskazane jest, aby robić to na świeżym powietrzu, ale jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wyjść na zewnątrz, to przynajmniej przejdź się po pokoju przez 10-15 minut, wstępnie wentylując pomieszczenie.

Ćwiczenia:
- zacznij chodzić rekreacyjnie (z prędkością kilku kilometrów na godzinę);
- po pięciu minutach przyspiesz tempo (szybki chód, 5 km/h);
- po pięciu minut


ach zwolnij tempo.Medycy zapewniają, że spacer po posiłku nie tylko poprawia trawienie, ale także zapobiega powstawaniu fałdek tłuszczowych.

2.

Ręce

dotykające podłogi to klasyczne ćwiczenie z zajęć na siłowni i jest dość dobrze znane każdemu. To ćwiczenie pomaga osiągnąć szczupły brzuch i przynosi elastyczność ciała poprzez prostowanie kręgosłupa.

Ćwiczenie:
- przyjmij pozycję wyjściową: stojąc, nogi
w
rozkroku;
-

opuść tułów w przód ruchem sprężystym;
- wyciągnij palce do podłogi i wróć do pozycji


wyjściowej.Jeśli bez problemu dotykasz podłogi nie tylko palcami, ale i dłońmi, możesz wykonać ćwiczenie na podwyższeniu (jak na filmiku), by schylić się jeszcze niżej.

3.

Ruchy okrężne z obręczą

Obręcz to proste, niedrogie narzędzie, które nie zajmuje dużo miejsca w domu. Aby pozbyć się tłuszczu z brzucha, należy preferować nie cienką obręcz gimnastyczną, ale cięższą wersję - obręcz masującą z łatami.

Jak to zrobić:
- stań prosto z wyprostowanymi plecami i stopami rozstawionymi na szerokość ramion;
-

umieść obręcz na wysokości talii, trzymaj ją obiema rękami

; -


skręć ją tułowiem i przenieś na przeciwną stronę;
- popchnij obręcz, zwalniając ją i poruszając biodrami ruchem okrężnym.Nie należy obracać obręczy na pełnym żołądku! Upewnij się, że nie uderzasz w żebra, pępek lub okolice łonowe i genitalne. Nie należy pracować zbyt intensywnie za jednym razem, lepiej jest kręcić obręczą kilka razy dziennie z przerwami.

4.

Podskakiwanie z pozycji handstand

to złożone ćwiczenie, które nie tylko zlikwiduje tłuszcz na brzuchu. Jest to niesamowicie skuteczne, ale też strasznie męczące. To ćwiczenie nazywane jest również burpee.

Wykonanie:
- przyjmij pozycję plank, opierając ręce na podłodze i cofając nogi w jednym skoku;
- opierając się na rękach, przełóż stopy do rąk w jednym sko

ku; -


wróć do pozycji wyjściowej, cofając nogi w jednym skoku;


-wyjdź w góręw skoku.

Berpi może być wykonywany z pełnymi wyciągami (jak na zdjęciu

)...... lub bez opuszczania deski (jak na filmiku).Należy pamiętać, że to ćwiczenie nie jest odpowiednie dla każdego. Mogą mu towarzyszyć zawroty głowy i nudności. Podczas wykonywania tego ćwiczenia monitoruj swój oddech i tętno. Jeśli jest to dla ciebie trudne, zrób sobie pilną przerwę. Poznaj wskazówki dotyczące złego samopoczucia podczas ćwiczeń.

5.

Cross-body twists "Bicycle"

Świetne ćwiczenie na brzuch, nogi i pośladki. W przeciwieństwie do burpees, ten trening jest dość prosty.

Jak to zrobić:
- połóż się na podłodze z rękami za głową
,

- lekko unieś górną część ciała z podłogi

, - zegnij


prawą nogę, obróć tułów w jej kierunku


,- dotknij lewym łokciem prawego kolana,
- powtórz ćwiczenie z prawym łokciem i lewym kol
anem.Nie zapominaj, że same ćwiczenia nie powinny wystarczyć. Obserwuj swoją dietę i zbadaj przyczyny przejadania się, któreuniemożliwiają Ci schudnięcie. Bądźcie szczęśliwi, zdrowi i szczupli!
Autor: Mira Kirova Omów artykuł
  • Odchudzanie
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze