Fashionistka z dyplomem: nauka mody online

Udostępnij:

Fashionistka z dyplomem: ucz się mody online

Pomysły na piękno / Pomysł na zdjęcie Posty w mediach społecznościowych i rady koleżanek nie wystarczą, aby uzyskać całościowy obraz aktualnych trendów i klasycznej mody w świecie przemysłu modowego. Co więc zrobić, gdy chce się być ekspertem od stylu i urody? Przeczytaj nasz wybór i zwróć się do zasobów internetowych poświęconych zdobywaniu wiedzy o jakości.

Historia mody

Przed przystąpieniem do badania obecnego stanu jakiejkolwiek dziedziny życia, należy dowiedzieć się wszystkiego o jej początkach.


1/2

Arzamas

Sama platforma jest skarbnicą wiedzy z każdej dziedziny (od literatury po fizykę) i w wielu różnych formatach: podcasty, gry, artykuły, kursy i kolaże. Kurs w ramach naszego tematu to historia dandyzmu. "Jak ubiera się londyński dandys..." - O czym to jest? Arzamas opowie Ci o tym w jasny i zajmujący sposób.

Gdzie szukać: Arzamas


Arts&Culture
Zasób (opisany szczegółowo tutaj), który jest idealny dla ludzi z pamięcią wzrokową: znajdziesz tam rarytasy, znaleziska archeologiczne, obrazy znanych artystów i inne rzeczy, które zamrażają historię.


A wszystko to w przystępnej formie (zdjęcia, filmy i kolaże). Atrakcją strony jest wirtualna wycieczka po salach 14 muzeów mody z całego świata.

Gdzie warto zajrzeć: Sztuka i kultura


Muzeum w Fit
Największa i najbardziej imponująca kolekcja ubrań projektantów z całego świata, posegregowana według epoki powstania.


Projekt można porównać do biblioteki mody: wszystko jest wizualne i estetyczne. Na stronie znajdują się działy "Kolekcje", "Ludzie i marki" oraz "Wystawy", których nazwy mówią same za siebie.

Gdzie szukać: Kolekcje - eMuzeum


Przyszłość uczy się
Kursy o wszystkim na świecie i 34 kursy o modzie.


W tym: "The History of Royal Fashion", "The Fashion Revolution" oraz "Who Made My Clothes". Zasoby są w języku angielskim, więc aby uzyskać dostęp do informacji, należy skorzystać z tłumacza online.

Gdzie szukać: Darmowe kursy online - FutureLearn


Drukowane wydania

Vogue
Classics.


Wydań Vogue nie trzeba przedstawiać, ale mimo wszystko powiedzmy kilka słów. Aby lepiej zrozumieć trendy i nowe produkty, zajrzyj do sekcji "Kolekcje", która zawiera wszystkie aktualne produkty marek.


Style.rbc

Sekcja wydawnictwa informacyjnego o modzie we wszystkich jej przejawach: ubraniach, urodzie, zdrowiu. Aktualne wiadomości ze świata mody.


L'Officiel

Magazine to wszystko o modzie: od nowości po tydzień mody. Nietypowe działy, które wyróżniają to wydanie od innych to Lifestyle i Rautes. W pierwszym z nich poruszane są tematy związane ze sztuką, technologią i stylem życia, a w drugim - wywiady z gwiazdami.


AppsVogue

Runway Fashion Shows

Doskonała aplikacja do odkrywania w najdrobniejszych szczegółach pracy projektantów, którzy niedawno zostali odkryci przez świat na wybiegach.

SpeakChic

Wiele nazw marek jest naprawdę trudnych do wymówienia. Ta aplikacja może Ci w tym pomóc.

FashionFeed

Wszystkie popularne blogerów mody na świecie zebrane w jednej aplikacji.


Trendtracker mody

Najnowsze wiadomości i trendy w modzie. Zawartość aplikacji jest wybierana przez wiodących prognostyków trendów w branży mody.Najbardziej gruntowne podejście do nauki o modzie jest poprzez kursy i holistyczne studium całej historii dziedziny. Nie zapominajmy jednak o podcastach i filmach, zarówno dokumentalnych, jak i fabularnych.
Autor: Tatiana Abramova Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze