Porady dermatologa na temat trendów w pielęgnacji skóry z TikTok

Udostępnij:

Porady dermatologa na temat trendów w pielęgnacji skóry z TikTok

Beauty Ideas /. Care Plastry hydrokoloidowe przeszły "wirus" na TikTok ostatnio z powodu ich rzekomych korzyści dla oczyszczania trądziku. Nie tylko są one bardziej przystępne niż większość markowych plastrów trądzikowych, można je również znaleźć w prawie każdej lokalnej aptece. Ale czy rzeczywiście pomagają one w zwalczaniu problemów? Wysłuchaliśmy dr Michelle Henry i jej zdania na temat tego i kilku innych "wirusowych" trendów w pielęgnacji skóry z TikTok, a także tego, które z nich popiera, a których zaleca unikać.


Plastry hydrokoloidowe stały się "wirusem" na TikTok - tak czy nie?

Jest to całkiem dobry produkt na plaster, ponieważ są one łagodzące dla skóry, więc są one podobne do naklejek i wszystkie te plastry jesteśmy przyzwyczajeni do zobaczenia dla wzmocnienia skóry. Używamy ich od dawna na rany, a ponieważ mają one działanie przeciwzapalne, niejako chronią obszar zapalny, więc nie widzę nic krytycznego w tym, że ludzie są zainteresowani tego rodzaju produktami do pielęgnacji skóry.Czy istnieją jakieś trendy w pielęgnacji skóry, które zaobserwowałaś na TikTok, a których byś unikała lub odradzała?

Pasta do zębów na trądzik - nie używaj jej! Unikałabym również peelingów domowej roboty, które ludzie mogą kupić online, ponieważ mogą one naprawdę spalić i oszpecić skórę. Trzeba być bardzo ostrożnym z domowymi peelingami. Również pióra hialuronowe, które mogą wstrzykiwać kwas hialuronowy w usta pod ogromnym ciśnieniem - mogą być naprawdę niebezpieczne, jeśli są niewłaściwie stosowane.
Czy są jakieś trendy, które Pan popiera?


Popieram wszystkie fajne trendy, w których ludzie stosują swoje filtry przeciwsłoneczne, pokazując, które z nich naprawdę pomagają chronić skórę. Jestem również zwolenniczką nawilżania skóry wazeliną, która pozwala zatrzymać wilgoć w skórze, jeśli jest ona szczególnie sucha.


Mając tak wielu użytkowników na TikTok, jakie masz rady dla tych, którzy oglądają filmy/porady dotyczące pielęgnacji skóry i wdrażają je we własne zabiegi?


Wiedz, że pielęgnacja skóry nie jest uniwersalna. Musi on być unikalny dla Twojego typu skóry, Twoich problemów skórnych i potrzeb skóry. Jeśli jakaś metoda pomogła użytkownikom TikTok, nie oznacza to, że zadziała również u Ciebie. Ale plusem tych filmów jest to, że możesz przyswoić sobie wszelkie informacje, których się nauczysz, a jeśli jest to coś, co cię interesuje, możesz zapytać swojego dermatologa, a on już profesjonalnie doradzi ci, czy jest to dla ciebie odpowiednie.

Drogie czytelniczki, czy stosowałyście osobiście pióra hialuronowe lub plastry hydrokoloidowe? Podziel się swoimi doświadczeniami z modnymi produktami pielęgnacyjnymi. Omów artykuł
  • InterviewNews
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze