8 powodów przejadania się, które powstrzymują cię przed utratą wagi

Udostępnij:

8 powodów, dla których objadanie się uniemożliwia utratę wagi

Pomysły na urodę /. Dieta i żywienie

Nadwaga stała się jednym z palących problemów naszego wieku. Można dużo mówić o body positivity i twierdzić, że dusza jest ważniejsza od wyglądu zewnętrznego. Ale tak naprawdę nie chodzi o urodę, tylko o zdrowie. Nasze ciała zasługują na opiekę!


Walka z otyłością jest uważana za jeden z najbardziej palących problemów w wielu krajach. Dlaczego ludzie mają trudności z utrzymaniem szczupłej sylwetki mimo wszystkich porad dotyczących diety i ćwiczeń? Ponieważ 11 października obchodzimy Światowy Dzień Otyłości, pomyśleliśmy, że w specjalny sposób opowiemy o czynnikach, które przyczyniają się do przybierania na wadze.

1. Zarządzanie stresem

Nie jest tajemnicą, że wiele pokarmów pomaga promować produkcję szczęśliwych hormonów. Jedzenie staje się więc formą terapii stresu. Zjedz chipsy z glutaminianem sodu, wypij słodki napój gazowany i masz stres i szczęście w sercu. Można więc powiedzieć, że jedzenie jest jedynym legalnym i powszechnie dostępnym "narkotykiem".Co robić?
Znajdź przyjemny substytut jedzenia, ponieważ jedzenie nie jest jedyną rzeczą, która może stymulować produkcję Twoich hormonów szczęścia. Wybierz substytucje, które nie tylko sprawiają, że czujesz się dobrze, ale także pomagają spalić te dodatkowe kalorie. Poznaj sposoby na uprawianie sportu, taniec, miłość i słuchanie muzyki relaksacyjnej.

2. Leniwe

jedzenie Oprócz napiętego harmonogramu, ospałe jedzenie często wynika z lenistwa. Nie chcesz tracić czasu na gotowanie dietetycznych potraw, kiedy możesz zamówić pizzę do domu.Co robić?
Przygotuj szybki dietetyczny posiłek. Gotowane jajka, ryby na parze, sałatka warzywna i podobne dania nie zajmują dużo czasu. Nie tylko pomoże Ci to zachować zdrowie, ale również szczupłą sylwetkę.

3. Żądza przyjemności

Często za przejadaniem się stoi niepohamowany hedonizm. Nic dziwnego, że siłą napędową większości tego, co robimy, jest i zawsze było pragnienie przyjemności.co robić?
Poznaj poprawiające nastrój właściwości zdrowej żywności. Nie musisz jeść byle jakiego fast foodu. Z dietetycznymi potrawami też można urządzić sobie gastronomiczną ucztę.

4. Nieznajomość fizjologii

O nieznajomości fizjologii mówiliśmy przy okazji rozmowy o tym, co robić, gdy dziecko nie chce jeść. Wiele osób nie zastanawia się nad tym, jaka powinna być optymalna porcja w jednym posiłku. Od dziecka kochane mamy i babcie uczą nas przejadania się i rozciągania brzucha. W efekcie musimy za każdym razem jeść coraz więcej, aby czuć się syci.Co robić? Skonsultuj się z dietetykiem i prowadź dziennik kalorii.

5. Pokusy

nie brakuje Rozpieszczona baletnica chrupiąca Rafaelo, szczęśliwy facet jęczący do cheeseburgera... W reklamie chodzi o to, by wzbudzić apetyt. Pokusy są wszędzie, nawet w supermarkecie, gdzie niezdrowa żywność jest wyeksponowana, z niezliczoną ilością promocji "dwa w cenie jednego". Wszystkie te niepozorne drobiazgi wabią nas, by napełnić nasze żołądki śmieciowym jedzeniem.Co robić?
Unikaj reklam, które zachęcają do przejadania się. Unikaj błędów zakupowych, które powodują, że przybieramy na wadze.

6.

Napięte

harmonogramy

Wielu z nas ma napięte i nieregularne harmonogramy, które sprawiają, że nie można zawsze jeść o tej samej porze. Bycie zajętym oznacza również, że musisz jeść to, co możesz dostać w swoje ręce. Chrupiemy kanapki i ciastka nie otwierając oczu na nasze monitory. To nie tylko pokarmy prowadzą do dodatkowych kilogramów, ale także niewłaściwy proces ich spożywania.Co robić?
Zaplanuj swoje dni robocze i weekendy na godziny i upewnij się, że włożyłeś godziny na śniadanie, lunch i kolację. Trzymaj się tego harmonogramu, aby wykształcić w swoim organizmie odruch warunkowy. Doświadczenia z obserwacji posiłków na obozach dziecięcych i w sanatoriach pokazują, że po tygodniu regularnych posiłków ludzie odczuwają głód dopiero o zwykłej porze posiłku.

7. Próba zaoszczędzenia pieniędzy na jedzeniu

Przyjrzyj się bliżej ludziom wokół ciebie, którzy mają nadwagę. Łatwo zauważyć, że osoby z klasy średniej i niższej są bardziej narażone na otyłość. Wynika to w dużej mierze z rozpaczliwej potrzeby oszczędzania, także na jedzeniu. Wielu je chleb z każdym posiłkiem, aby być pełniejszym, wielu często je makaron z masłem. Nadmiar mącznych pokarmów grozi otyłością.Co robić?
Przemyśl ponownie swoje wydatki i swoją dietę. Oszczędzaj pieniądze na wszystkim, tylko nie na swoim zdrowiu. Ogranicz spożycie chleba i innych produktów mącznych. Wybieraj zdrowe, łagodzące głód pokarmy. 8.

8. Częste uczty i uroczystości

W krajach słowiańskich uwielbiają ucztować przy każdej okazji. Wydaje się, że na świecie obchodzimy wszystko: wigilię św. Jana i Halloween, Dzień Bastylii i chiński Nowy Rok, prawosławne i katolickie Boże Narodzenie. Daj nam powód do świętowania. Musimy świętować w domu, a potem odwiedzamy naszych krewnych i kuzynów. Jemy, jemy i jemy, aż nam brzuchy puchną, przekąszając galaretkę Mezimom. Dusza pragnie uczty, więc robimy ucztę dla żołądka!Co robić?
Nie kupuj zbyt dużo jedzenia, które szybko się psuje. Zamrażaj resztki (jeśli chcesz je trzymać w zamrażarce). Zaopatrz się w folię spożywczą, woreczki i koperty. Resztki mogą być zjedzone później, jeśli są prawidłowo przechowywane. Nie jedzcie za dużo - nie jesteście recyklerami!

Obecnie modne jest mówienie o body positivity, wypaczając ten termin nieadekwatnymi interpretacjami. W końcu oddzielmy muchy od kotletów. Kilka dodatkowych kilogramów nie będzie tragedią, ale otyłość jest, pełna zgoda, nie jest normalna. Nie chodzi tu o modę czy narzucone standardy piękna. Chodzi o zdrowie. Nadwaga powoduje ogromne szkody w organizmie, prowadząc do wszelkiego rodzaju chorób. Przestańcie się bawić głupimi frazesami typu "dusza jest ważniejsza od ciała", "dobry człowiek powinien dużo" itd. Jaki jest pożytek z duszy, jeśli jej powłoka, czyli nietrwałe ciało, powoli umiera? Potraktujmy problem przejadania się poważnie i zbadajmy zwyczaje osób szczupłych. Brakuje ci motywacji? Następnie z przyjemnością oglądamy filmy motywacyjne do odchudzania.

Nie umniejszajmy naszego ciała, szukając wymówek dla przejadania się.Basta! Zadbajmy o swoje ciało, abyśmy mogli być nie tylko szczupli i piękni, ale także zdrowi.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on