Twój kompleksowy przewodnik: Krótkie fryzury dla kobiet

Udostępnij:

Krótkie fryzury damskie są bardziej modne niż kiedykolwiek. Ale jak bardzo powinnaś się skrócić? Jak powinny być ułożone warstwy? I jakiej różnorodności stylizacji możesz się spodziewać? Przedstawiamy najpiękniejsze krótkie fryzury dla kobiet. Zainspiruj się krótkimi fryzurami gwiazd, które prezentujemy w naszej galerii!

Krótka fryzura wymaga odwagi - większej lub mniejszej, w zależności od długości włosów - i zawsze jest zapowiedzią całkowitej zmiany wyglądu. Krótkie fryzury są obecnie bardzo modne, dlatego warto się nad nimi zastanowić. Jakie piękne krótkie fryzury są obecnie modne? W naszej galerii prezentujemy najgorętsze krótkie fryzury.

Stylizacja krótkiej fryzury

Pamiętaj o tym, zanim zdecydujesz się na cięcie: Krótkie włosy często wyglądają na łatwe w utrzymaniu, ale muszą być codziennie stylizowane. Zły dzień na włosy? Upięcie włosów w kok nie wchodzi w grę. Ale wysiłek włożony w stylizację jest tego wart - a dzięki dobremu cięciu, włosy powinny być łatwe do ułożenia. Wskazówka: Aby krótka fryzura była szybka i łatwa do ułożenia, cięcie musi być precyzyjne. Regularne podcinanie (np. co cztery do sześciu tygodni) jest obowiązkowe.

Kilka złotych zasad dla każdego krótkiego cięcia: Po umyciu włosów, zawsze stosuj ochronę przed wysoką temperaturą. Produkty teksturyzujące pomogą nadać włosom większą przyczepność i trwałość. Wskazówka: Używaj tylko niewielkich ilości wosku lub żelu. W przeciwnym razie, włosy mogą wyglądać na sztywne. Lepiej: Trzymaj się porcji produktu wielkości orzecha laskowego, aby nadać włosom naturalne wykończenie.

kobieta w krótkiej fryzurze

Która krótka fryzura będzie do mnie pasować?

Wybierając fryzurę, najpierw zastanów się nad kształtem swojej twarzy. Czy jesteś owalna, w kształcie serca, okrągła czy kanciasta? Osoby o owalnej twarzy mogą sobie poradzić z prawie każdą krótką fryzurą, natomiast osoby o innych kształtach twarzy muszą zastanowić się, w jaki sposób fryzura może najlepiej podkreślić ich rysy.

Aby optycznie wyszczuplić okrągłą twarz, szukaj strzyżeń, które nadadzą jej kształt i wydłużą ją: Na przykład, krótka fryzura z grzywką z piór i przerzedzonymi, długimi bokami. Warstwowa, zaczesana na bok grzywka będzie pasować do szerokich lub okrągłych twarzy. Ważne jest, aby grzywka opadała miękko, zapewniając równowagę stosunkowo silnym, szerokim rysom twarzy. Twarzom w kształcie serca schlebiają krótkie fryzury z dużą ilością objętości na górze. Stworzy to złudzenie szerszego podbródka, a tym samym harmonię pomiędzy twarzą a włosami.

Sprawdź również: Gorąca 20 Najlepsze fryzurki dla półdługich włosów!