Jak schudnąć w zaciszu własnego domu: 16 fajnych wskazówek i trików

Udostępnij:

Jak schudnąć w zaciszu własnego domu: 16 świetnych porad kosmetycznych

Pomysły na piękno / Pomysły na ćwiczenia Związani czterema ścianami mieszkania, pracujemy, uczymy się, nawiązujemy kontakty towarzyskie w pasywnym trybie fizycznym, tylko od czasu do czasu przebiegając od lodówki do łóżka i z powrotem. Talia unosi się w powietrzu, kilogramów przybywa, a nastrój gwałtownie się pogarsza...

Siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej mogą mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie psychiczne. Jeśli nie masz czasu lub możliwości, aby poświęcić czas na pełnowartościowy trening sportowy, warto rozważyć wszystkie opcje pozbycia się zbędnych kilogramów. Nawet te najbardziej nieoczekiwane i na pierwszy rzut oka wątpliwe.

1. Zwróć uwagę na swoją postawę"Uważaj na siebie!" - nasi rodzice powtarzali nam od najmłodszych lat. Z biegiem czasu zapomnieliśmy o znaczeniu tej prośby, staliśmy się przygarbieni nad naszymi biurkami i komputerami, przybraliśmy dodatkowe kilogramy i choroby. Kręgosłup jest jednak fundamentem i podporą naszego ciała. Wystarczy ułożyć plecy, a całe ciało nabiera tonu: mięśnie się napinają, brzuch się napina, spalane są kalorie, a tym samym poprawia się nastrój.

Wydatek kaloryczny: płaski grzbiet przez cały dzień - minus 50 kcal.

2. Trzymaj wodę w pobliżu przez cały czas.Utrzymanie nawodnionego organizmu zapewnia jego prawidłowe funkcjonowanie, reguluje procesy metaboliczne i sprzyja detoksykacji. Picie około 2 litrów wody dziennie zwiększy tempo przemiany materii o 30%, a dwie szklanki wody przed posiłkiem uchronią Cię przed zjedzeniem dodatkowych 90 kcal podczas kolacji. To takie proste! I nawet nie musisz nigdzie iść ani nic robić! Zrób miejsce na biurku na butelkę wody i pij ją małymi porcjami przez cały dzień.

Wydatek na kalorie: Picie wody, gdy jest chłodna, zużywa dodatkowe kalorie - minus 60 kcal na litr.

3. Rozciągaj się tak często jak to możliweTrudno jest znaleźć godny substytut dla pełnego treningu, ale możliwe jest utrzymanie ciała w dobrej kondycji bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu i wysiłku. Stretching jest najbardziej dostępnym, szybkim i przyjemnym sposobem na zrobienie tego. Możesz to robić praktycznie wszędzie: w łóżku zaraz po przebudzeniu, przy biurku w czasie przerwy, siedząc na kanapie i oglądając nowy serial. Stretching łagodzi ból i napięcie mięśni, rozwija elastyczność i wytrzymałość całego ciała, a nawet stabilizuje ciśnienie krwi.

Spożycie kalorii: 5-10 minut słodkiego popijania z rana - minus 30 kcal.

4. Przygotuj odpowiednie przekąskiSwobodna atmosfera środowiska domowego w dużym stopniu wpływa na nawyki żywieniowe. Wiadomo, że dwie trzecie wszystkich dorosłych podjada co najmniej dwa razy dziennie, więc wybór odpowiednich przekąsek (orzechy, jogurt grecki, niskokaloryczne przekąski) może pomóc utrzymać potrzebny poziom energii i zaspokoić głód bez zbędnego przybierania na wadze. Nie daj się jednak ponieść przekąsce i nie zamieniaj jej w pełnowartościowy posiłek.

Spożycie kalorii: Dobrą zasadą jest, że przekąska nie powinna zawierać więcej niż 150 kcal.

5. Zamień krzesło na piłkę do fitnessuPrzekształcenie czasu spędzonego przy biurku w energetyczny trening jest proste. Wystarczy, że zastąpisz swoje krzesło biurowe lub komputerowe piłką fitness. Tak prosta metoda pomoże wzmocnić mięśnie pleców, pośladków, nóg i wydać dodatkowe 100 kilokalorii dziennie! Pomysł, aby usiąść na piłce fitness zamiast tradycyjnego krzesła biurowego polega na tym, że niestabilność piłki wymaga specjalnych umiejętności i pracy wszystkich grup mięśni dolnej części ciała.

Zużycie kalorii: W zależności od czasu pracy, minus 50-100 kcal.

6. Słuchaj muzyki relaksacyjnejLiczne badania wykazały, że spokojne i pokojowe melodie zmniejszają produkcję hormonu stresu - kortyzolu, który prowadzi do łaknienia węglowodanów i późniejszego objadania się. Z drugiej strony, głośna muzyka podczas posiłków blokuje sygnały sytości, które organizm wysyła do mózgu. Przygotujcie więc specjalną playlistę z lekkim jazzem, romantycznym bluesem lub zabawnymi utworami instrumentalnymi. Odciągną one Twoje myśli od jedzenia podczas przerwy i pozwolą Ci w spokoju delektować się posiłkiem.

Zużycie kalorii: Bierne słuchanie muzyki - minus 35 kcal na pół godziny.

7. SmileŚmiech, zabawa, chichot - czy istnieje bardziej pozytywna i zdrowa aktywność? Posłuchaj ulubionego stand-up comedian lub obejrzyj zabawną komedię - znajdź sposób, aby się rozśmieszyć, a będziesz miał świetny trening. W końcu śmiech działa na około 400 mięśni i przyspiesza metabolizm o 20%. Ponadto, śmiech oczyszcza płuca, wytwarza endorfiny (hormon szczęścia) i ma pozytywny wpływ na skórę.

Wydatekkaloryczny: 10-15 minut śmiechu z radości - minus 40-170 kcal.

8. Naucz się techniki oddychaniaStres jest znany jako pewny towarzysz przejadania się i przybierania na wadze. Nerwowi ludzie próbują "binge eat" na problemach, które następnie "binge eat" na stresie przybierania na wadze ponownie. Przerwanie tego błędnego koła jest trudne, ale możliwe. Ty musisz uczyć się kontrolować twój stres i no pozwolić je biegać twój życie. Medytacja i ćwiczenia oddechowe to proste sposoby na radzenie sobie ze stresem. Bierz głębokie oddechy, wydychaj powoli i stosuj afirmacje z pozytywnym nastawieniem.

Zużycie kalorii:
1 godzina - minus 260 kcal. Przeczytaj więcej artykułu Dalsze lektury
  • SlimmingNews
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze