15 sposobów na pozbycie się zmarszczek

Udostępnij:

15 sposobów na pozbycie się zmarszczek

Pomysły na urodę Grooming

Wiele osób uważa, że pojawienie się zmarszczek to nieunikniony proces związany ze starzeniem się. Jest to tylko częściowa prawda. Po pierwsze, zmarszczki mogą pojawić się nie tylko z powodu starzenia się, mogą być wywołane przez choroby, aktywną mimikę twarzy i tak dalej. Po drugie, walkę ze zmarszczkami można wygrać. A my pokażemy ci, jak to zrobić.

1.

Joga

twarzy

to świetny sposób na zapobieganie zmarszczkom i wygładzanie fałdów nosowo-wargowych. Naucz się rutynowych ćwiczeń jogi twarzy i stosuj je tak często, jak tylko możesz.


2.

Unikaj aktywnych wyrazów twarzy

Emilia Clarke jest samozwańczą pięknością, ale czy kiedykolwiek widziałeś jej twarz z bliska? Dreszcz przebiega po kręgosłupie, gdy zauważasz ilość zmarszczek na ładnej twarzy Emilii. Skąd się biorą u tak młodej dziewczyny? Proste: to efekt zbyt dużej ilości animowanej mimiki twarzy. Nawet jeśli nie są to linie wiekowe, ale linie ekspresyjne, to i tak się starzeją. Staraj się nie marszczyć czoła, nie unosić brwi i nie uśmiechać się zbyt mocno, pokazując wszystkie zęby. Wystarczy lekki uśmiech.


3.

Chowanie się przed słońcem

Unikaj promieni słonecznych, bo to jeden z królewskich sekretów urody. Częste opalanie może przyspieszyć pojawienie się zmarszczek. Nie zobaczysz ich od razu, ale z czasem tak. Słońce może być szczególnie szkodliwe, jeśli ludzie opalają się na słońcu w niewłaściwy sposób; opalają się w niebezpiecznym czasie, nie używają kremów z filtrem itp.


4.

Delikatny

Czytelniku, uporządkujmy swoje priorytety. Być może nie obawiasz się problemów zdrowotnych w przyszłości, ale prawdopodobnie przeraża Cię myśl o starości, prawda? Docenić młodość i piękno. Jeśli czujesz potrzebę palenia, pamiętaj, że papierosy mogą pozbawić Cię urody i dodać zmarszczek. A przy okazji trzeba zrezygnować nie tylko z papierosów, ale także z vapów i sziszy.


5.

Zrezygnuj z

alkoholu

Jak wiadomo, alkohol może spowodować nieodwracalne szkody w całym organizmie, a w szczególności w wątrobie. Wątroba, w rzeczywistości, odgrywa istotną rolę w oczyszczaniu szkodliwych substancji z naszego organizmu. Wątroba cierpi z powodu nadużywania alkoholu, nie spełnia swoich funkcji i odtruwa organizm. Skutek jest fatalny: częste picie w dużych ilościach może prowadzić do utraty elastyczności skóry.


6.

Nie mruż

oczu Czy cierpisz na zły wzrok, ale wstydzisz się nosić okulary przeciwsłoneczne? Cóż, powinieneś. Osoby niedowidzące mają tendencję do mrużenia oczu, gdy próbują coś zobaczyć. Mrużenie oczu często powoduje powstawanie zmarszczek wokół oczu.


7.

Nie jest tajemnicą, że

kolagen

pomaga w walce ze zmarszczkami. To białko, które sprawia, że skóra wygląda na jędrną, elastyczną i podniesioną. Włącz do swojej diety pokarmy wzbogacone o kolagen. Należą do nich kawior, żelatyna, orzechy i tak dalej.


8.

Jakość wody w dużych miastach pozostawia

wiele

do życzenia, a detergenty mogą wysuszać skórę. Nie myj twarzy zbyt często, stosuj raczej toniki i mleczka do demakijażu. Mówiąc o makijażu,


9
.


Makijaż

może pomóc ukryć drobne niedoskonałości skóry, ale czy naprawdę potrzebujemy go aż tak bardzo? Nawet jeśli wydasz dużo pieniędzy na makijaż, czy masz gwarancję, że jest on naprawdę dobry? A kosmetyki dobrej jakości z biegiem czasu wciąż szkodzą skórze. Zatykają pory, zatrzymują oddychanie skóry i mogą powodować reakcje alergiczne. Wystarczy spojrzeć na twarze kobiet, które wykonują makijaż za dużo lub za często. Zauważysz, że ich skóra jest w fatalnym stanie. Zadbana młoda twarz jest piękna bez makijażu.


10.

Nie wycieraj twarzy alkoholem

Gdy makijaż jest trudny do usunięcia, wiele dziewczyn używa wacików nasączonych alkoholem, ale nie powinnaś tego robić. W walce z trądzikiem nie powinno się również stosować alkoholu. Alkohol niesamowicie wysusza skórę, powoduje złuszczanie i przyczynia się do powstawania zmarszczek.


11.

Wprowadź

witaminę C do swojej diety

Brak

witaminy

C może być szkodliwy dla paznokci, zębów i skóry. Dlatego tak ważne jest jego spożywanie. Mnóstwo witaminy C można znaleźć w pokarmach podnoszących odporność. Dobrym źródłem witaminy C są na przykład owoce cytrusowe.


12.

Wysypiaj

się

Dobry sen jest podstawą dobrego zdrowia. Nie pozbawiaj się snu i odpoczynku. Jeśli nie możesz zasnąć w nocy, powinieneś odpoczywać w ciągu dnia, choćby przez kwadrans na kanapie z zamkniętymi oczami. Brak snu nie tylko niszczy koloryt skóry, ale także prowokuje pojawianie się zmarszczek.


13.

Spanie na plecach

Jeśli zbyt długo leżałeś twarzą do dołu na poduszce, możesz obudzić się rano z horrorem o ilości śladów na twarzy. Nie są to zagniecenia związane z wiekiem, więc nie ma się czym przejmować, ale mogą zepsuć wrażenie estetyczne. Przyzwyczaj się do spania na plecach, bez dotykania twarzą poduszki.


14.

Śpij w ciemności

Jasne światło podczas snu zmusza Cię do mocniejszego zamknięcia oczu. Sprzyja to powstawaniu zmarszczek pod oczami. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz spać w ciemnym pomieszczeniu, użyj plastra na sen.


15.

Jedz dużo ryb

Ryby to wspaniały pokarm i źródło wielu składników odżywczych. Produkty rybne są bogate w białko i kwasy omega-3, które pomagają poprawić zdrowie skóry.Precz ze zmarszczkami! Zadbaj o swoją skórę, a zachowasz urodę na długi, długi czas. Zachowaj zdrowie, młodość i urodę.

Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze