5 sposobów na skrócenie włosów bez ich ścinania

Udostępnij:

5 sposobów na skrócenie włosów bez ich ścinania

Pomysły na urodę / Fryzury Pomysły na fryzury

My, kobiety, uwielbiamy zmieniać swój wizerunek. Kiedy zapuścimy długie włosy, chcemy je skrócić. Ale kiedy już ją przetniemy, kusi nas, by zrobić to ponownie. Co więc powinniśmy zrobić? Proponujemy odłożyć nożyczki na bok i po prostu stworzyć fantazyjną krótką fryzurę!

1.

Prosta

fryzura

Autorka filmu proponuje najpierw wyprostować włosy, aby uzyskać prostą fryzurę. To sprytna wskazówka dla tych, którzy chcą mieć schludną fryzurę. Mając proste włosy, dokładnie je wyczesz. Następnie loki należy rozdzielić na dwie części: górną i dolną. Dolne pasma powinny być upięte na karku lub tuż pod nim. Górne pasmo należy związać w koński ogon, a gumka nie powinna ciągnąć włosów u nasady. Nie musi znajdować się na wysokości ramion, ale może być nieco wyżej lub niżej. Rozluźnij kosmyki z kucyka tak, aby obramowywały twarz. Luźny koniec kucyka skręć i ukryj pod włosami górnego pasma, mocując go do dolnego pasma. Wszystkie luźne końce kucyka należy związać, tak aby kwadratowy warkocz był schludny i uporządkowany. Idealna stylizacja w stylu business casual.


2. Warkocz

z hollywoodzkimi lokami Fryzura dla osób o falowanych włosach, świetnie wyglądająca z hollywoodzkimi lokami, w której górne pasmo przechodzi na bok z przedziałkiem z boku. Aby włosy z boku wyglądały na pełniejsze i bardziej gęste, można je zaczesać u nasady. Następnie kręcimy wszystkie włosy i zaczynamy stylizację. Wszystkie włosy są podzielone na mniej więcej równe części: dwie skroniowe i jedną potyliczną. Najpierw układamy część tylną, zawijając ją w kok lub rulon. Części boczne są kolejno przypinane, umieszczając je za podstawą z tyłu głowy.


3. Krótki puszysty bob z warkoczami

Technika wykonania tej fryzury jest bardzo podobna do powyższej opcji. Różnica polega na tym, że w tym przypadku włosy będą proste, a sztuczna krótka fryzura zostanie stworzona za pomocą warkoczy. Włosy są podzielone na trzy części: dwie skroniowe i jedną potyliczną. Zapleć części skroni w warkocze, zapleć oba warkocze w loki i zawiń je w niski kok. Ta metoda zapewnia dobre mocowanie. Możesz też nieco zmienić technikę: zapleć jeden warkocz z tyłu głowy, tak jak opisaliśmy to w artykule na temat tworzenia sztucznego boba.

Teraz przejdź do tylnej części włosów. Rozczesujemy je, a końcówki chowamy pod zamkami. Usuń luźne kosmyki i spryskaj włosy lakierem. Gotowe!


4. Warkocze przypominające kosę

mogą być stylizowane na włosach średnich i długich. Po pierwsze, należy wykonać oryginalny warkocz z boku drabinki, który jest warkoczem wodospadowym (zwanym również kaskadowym). Dla tych, którzy chcą się w tym połapać, przedstawiamy kilka pomocnych wskazówek, jak zrobić warkocz wodospadowy. To jedna z najlepiej wyglądających fryzur, jakie kiedykolwiek założysz na randkę! Gdy wodospad jest już gotowy, powtórz wszystkie czynności, aby wykonać podwójny warkocz. Na koniec zbierz wszystkie włosy w koński ogon i nadaj im objętość, uwalniając górne pasma. Luźne końce należy zwinąć w ciasny rulon i zawinąć pod gumką. Podeprzyj włosy siatką, aby utrzymać je na miejscu.


5. W

2020 roku świat mody uczci setną rocznicę lat 20. fryzurami

inspirowanymi stylem vintage

. Fryzury bohaterek takich filmów jak "Kabaret", "Chicago", "Wielki Gatsby" czy "Downton Abbey" są świetnym źródłem inspiracji. Powiem szczerze, że podoba mi się metoda autorki filmu, ponieważ technika stylizacji jest wykonana w stylu lat 20. Jednak nie będę jej stosować. To zajmie zbyt dużo czasu. Łatwiej jest nakręcić włosy na wałki na noc lub nakręcić je lokówką przed wykonaniem krótkiej fryzury.

Technika kręcenia loków w stylu lat 20

. Jeśli chcesz odtworzyć technikę z ubiegłego wieku, zacznij od nawijania pojedynczych loków na ciasne wałki. Utrzymuj włosy w stanie wilgotnym. Podwiń włosy do góry, aby utrzymać je w miejscu. Zabezpiecz wszystkie loki za pomocą siateczki. Wysusz włosy suszarką i załóż na głowę chustę. Stylowe, trwałe loki są następnie wykończone i gotowe do noszenia rano.

Technika stylizacji inspirowana latami 20.

Gdy loki są już gotowe, zrób przedziałek z boku i upnij górne partie włosów wsuwkami. W ten sposób powstaną fajne fale. Rozdziel każde pasmo, zawiń je w rulon i upnij nad szyją. Gdy włosy się ułożą, usuń wsuwki. Wszystko zależy od stylu, tak jak w Downton Abbey!Ci z nas, którzy (tak jak my) są zakochani w modzie przełomu wieków, powinni zapoznać się ze sposobami stylizacji włosów inspirowanymi latami 20. Jedną z najpopularniejszych obecnie krótkich fryzur jest bob. Pasuje do wielu różnych kształtów twarzy. Znajdź wśród różnych fryzur idealnego dla siebie boba.

Aby zmienić wizerunek, nie trzeba uciekać się do drastycznych zmian wyglądu poprzez przycięcie zamków. Eksperymentuj z tymi fryzurami i stwórz swój własny, niepowtarzalny look.
Autor: Mira Kirova Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze