Najpopularniejsze zabawki dla chłopców i dziewczynek

Udostępnij:

Zabawki stanowią pierwsze formy rozrywki, jakie poznajemy i odgrywają ważną rolę w rozwoju zarówno koordynacyjnym, jak i psychicznym każdego dziecka. Zarówno zabawki dla dziewczynek i dla chłopców odgrywają istotną rolę w życiu dzieci, choć same zabawki mogą się różnić od siebie pod pewnymi względami. Niektóre zabawki jednak pozostają uniwersalne i będą gościły na półkach, dywanach oraz łóżkach zarówno dziewczynek i chłopców.

Jeździki

Ważną, a może wręcz najistotniejszą umiejętnością, jaką nabywa dziecko jest możliwość przemieszczania się - początkowo na czworaka, a później już w pionie. Małymi kroczkami i coraz pewniej w kierunku kolejnej umiejętności ruchowej - jazdy. Tak, jeździk dla dzieci to element, który w pewnym okresie towarzyszy każdemu dziecku jako zabawka i pomocnik w nauce chodzenia oraz rozwoju koordynacji ruchowej. Jednak, o ile większości z nas takie jeździk kojarzy się z plastikowym rowerkiem dla dzieci lub równie jaskrawym i tandetnie prezentującym się pojazdem to dziś już dzieci mogą poczuć się naprawdę luksusowo w pojeździe akumulatorowym. To zupełnie inna kategoria jeździków dla dzieci. Akumulator wymaga ładowarki i zazwyczaj jest to opcja 6v lub 12v. Nie osiąga zawrotnych prędkości, ale szaleństwem dla dziecka jest, że samo jeździ. Oczywiście, może samo z pomocą pilota kontrolnego, którym zarządzają rodzice - kierują autem, w którym dziecko siedzi. Jednak nieco starsze maluchy mogą same sterować swoją fancy bryką z pomocą kierownicy i pedałów.

Takie pojazdy elektryczne przypominają zarówno z wyglądu i z zasad normalne auto. Szczególnie, że te droższe autka na licencji znanych marek są dość dokładnymi kopiami z wyglądu. W pakiecie otrzymujemy z nimi najczęściej kluczyki, pilota, tablice rejestracyjne (można nawet zaprojektować z imieniem dziecka). Autko olśniewa wykonaniem, a nawet i skórzanym wykończeniem wnętrza. Takie bajeranckie jeździki dla dzieci produkowane są już na licencji między innymi Audi, BMW, Forda czy Mercedesa.

Klocki

Kto, choć raz w życiu jako dziecko nie bawił się klockami? Szczególnie, gdy mowa o klockach Lego. No jasne, że każdy miał okazję i była to świetna zabawa, którą kochały i wciąż kochają dziewczynki i chłopcy na całym świecie. W dodatku, dorosłe osoby także znajdują w tym rozrywkę i często szukają pretekstu do pobawienia się ze swoim dzieckiem w układanie klocków Lego. Właśnie z taką myślą powstały słynne Lego - by bawić się dobrze, niezależnie od wieku czy płci. Nazwa powstała od duńskiego zwrotu „leg godt”, czyli „baw się dobrze”. Klocki Lego wpisały się na karty historii zabawek już na zawsze, choć produkowane są zaledwie od połowy XX wieku.

Przytulanki

Dzieci uwielbiają je tarmosić i tulić. Śpią z nimi w dzień i w nocy, śmieją się do nich i płaczą za nimi. Mowa oczywiście o przytulankach wszelkiego rodzaju - laleczki, misie, kotki, stworki. To tak uniwersalne zabawki, które zdają się towarzyszyć ludzkości od zawsze, że aż ciężko uwierzyć, że słynny pluszowy miś powstał dopiero w XX wieku. Choć istnieje wiele wersji narodzin maskotki misia to jednego można być pewnym - stał się on ikoną wśród zabawek dla dzieci.