Chrzest, komunia, a może po prostu urodziny - każda okazja stawia przed tym samym wyzwaniem, jakim jest odpowiedni prezent dla dziecka. Oczywiście, chodzi zarówno o prezent, który spodoba się dziecku i nie przysporzy kłopotu w relacji z rodzicami. Oto kilka propozycji na prezenty dla dzieci, które będą bezpieczne.

W krainie kredek, a może klocków

Zabawki dla dziewczynek większości osób kojarzą się przede wszystkim z lalkami, kucykami i pluszowymi przytulankami. Jednak doskonałą, jak się okazuje, zabawką dla dziewczynek i chłopców są klocki. Oczywiście jest to rodzaj zabawki od pewnego wieku, gdyż małe elementy są niebezpieczne dla maluszków. Jednak na urodziny lub komunię to świetny prezent. Dzieci mogą bawić się klockami same, ze znajomymi lub z rodziną. Nie trzeba przy tym szczególnych umiejętności, a jednocześnie dzieci zyskują możliwość do rozwoju w unikalny sposób.

Najpopularniejszą opcją wśród klocków do zabawy są, rzecz jasna, te od marki Lego. W dodatku, firma produkuje różnego rodzaju klocki - większe dla mniejszych dzieci oraz drobne dla starszych. Taki wybór prezentu dla dziecka przypadnie szczególnie do gustu ojcom pociech, którzy będą mogli układać razem z nimi niestworzone konstrukcje.

klocki lego

Motoryzacja dla maluchów

Świetnym pomysłem na prezent dla dziecka, szczególnie małego jest jeździk. Takie zabawki są odpowiednie dla dziewczynek i chłopców. Jednak jeszcze lepszą wersją takiego jeździka, szczególnie jeździka dla chłopca, jest autko akumulatorowe. Taki jeździk nie wymaga od dziecka wysiłku w przeciwieństwie do podstawowej wersji zabawki. Autko napędza akumulator zasilany ładowarką. Dziecko ma pod stopami dwa pedały - gaz i hamulec, więc kontrola jest łatwa. Za skręty i jazdę po prostej odpowiada kierownica. Dziecko może poczuć się, jak dorosły. To zdecydowana frajda dla dziecka. Samochód elektryczny czy nawet gokart na pedały pozwoli dziecku dobrze się bawić, ale także rozwijać cenne umiejętności. Dzieci poprawią swoją koordynacje ruchową, nauczą się myśleć logicznie oraz wyostrzą swoją spostrzegawczość i czujność. To będzie z pewnością ich pierwsze, samodzielne doświadczenie za kółkiem. Autko elektryczne nadaje się jako jeździk dla rocznego dziecka, gdyż w komplecie autka jest także pilot do zdalnej kontroli. Rodzice mogą, dzięki temu czuwać na ruchem auta i pomagać najmłodszym pociechom w jeździe, zanim te samodzielnie będą w stanie prowadzić swoją pierwszą, odjechaną brykę.

Burza mózgów dla każdego

Gry to zawsze fajny pomysł na prezent. Dla zarówno młodszych i starszych dzieci idealne okażą się gry planszowe. Mogą w nie grać nie tylko dzieci, ale także dorośli - to rozrywka dla całej rodziny. Gry planszowe pomagają dzieciom ćwiczyć koncentrację, logiczne myślenie i rozwijają umiejętność przyjacielskiej rywalizacji lub kooperacji. Gry planszowe uczą dzieci przegrywać z honorem. Pozytywnie wpływają na intelekt dziecka oraz przede wszystkim dają całe mnóstwo frajdy.

Prezenty dla dzieci powinny nie tylko ładnie wyglądać, ale najlepiej, gdy mają dodatkowo funkcje rozwijającą w zakresie fizycznym lub umysłowym. Dziecko przez zabawę najłatwiej i najszybciej będzie się uczyło i rozwijało, a już na pewno najchętniej.