Lubrykanty - co warto o nich wiedzieć?

Udostępnij:

W tej chwili w sklepach dostępnych jest o wiele więcej różnego rodzaju produktów, niż kiedykolwiek wcześniej. Mamy zatem także dużo większy wybór przeróżnych akcesoriów i towarów, które wzbogacają nasze życie seksualne. Dość popularne są między innymi lubrykanty i żele intymne, jakie można znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. I to niekoniecznie tych specjalistycznych, ponieważ na wiele z nich natrafimy także w drogeriach. Lubrykanty to substancje zmniejszające tarcie, które są polecane wielu parom. Jednakże - jak wiadomo - miejsca intymne kobiety są szczególnie wrażliwe i podatne na przeróżne infekcje, uszkodzenia, podrażnienia. Dlatego też wybór stosownego żelu intymnego musi być wyjątkowo przemyślany. Co warto wiedzieć o tego rodzaju produktach i jak wybrać dla siebie ten najlepszy z najlepszych?

Lubrykant - czym jest dokładnie?

Lubrykanty to specjalne substancje, których celem jest zmniejszenie tarcia między dwoma powierzchniami. W tym przypadku będzie on zatem pełnił funkcje nawilżające, dzięki czemu ułatwi stosunek seksualny. Wiele kobiet ma problem z suchością pochwy, a jeśli nie jest ona odpowiednio nawilżona, może to prowadzić do nieprzyjemnych otarć. Współżycie zresztą również jest mniej przyjemne i to dla obu stron. Czasami to kwestia hormonów, czasami zbyt małego podniecenia, a czasem po prostu stresu - w każdym z tych przypadków pomoże jednak właśnie lubrykant. Tylko jaki?

Lubrykant - jaki wybrać?

W sklepach dostępnych jest wiele różnych lubrykantów, w związku z czym wiele osób ma problem - nie wiedzą co wybrać! Decyzja powinna być podejmowana z namysłem, gdyż od zastosowanego środka nie tylko zależy odczuwana później przyjemność, ale także i zdrowie organizmu oraz bezpieczeństwo każdego stosunku. Warto bowiem wiedzieć, że lubrykanty powstałe na bazie olejów uszkadzają prezerwatywy. Wybierać należy więc te na bazie wody - najlepiej z tej samej serii, z której kupujemy prezerwatywy, chociaż nie jest to konieczne. Wybór odpowiedniego środka nawilżającego powinien być podejmowany również po sprawdzeniu jaki jest pozostały skład produktu. Wybierajmy środki, które nie posiadają zbyt dużo chemii i parabenów. Dobrze byłoby także nie stosować żadnych zapachowych wersji, ponieważ użyte do wytworzenia zapachu składniki mogą uczulać i wywoływać podrażnienia. A one będą na pewno wyjątkowo kłopotliwe, jeśli będzie się je odczuwać w takim miejscu. Warto wybierać środki, które nawilżają w sposób jak najbardziej naturalny, a zatem pełne składników roślinnych. Co za tym idzie, po prostu trzeba dowiedzieć się o jakimś lubrykancie więcej przed jego zakupem - warto poczytać opinie w przestrzeni internetowej, jak też dokładnie sprawdzić skład. 

Lubrykant - jak go stosować?

Stosowanie żelu intymnego nie jest szczególnie trudne - każdy sobie z pewnością z tym poradzi. Jego użycie nie musi zresztą koniecznie prowadzić do stosunku seksualnego - nadaje się także do gry wstępnej, albo do zwykłych pieszczot. Lubrykanty mogą być stosowane nie tylko do pochwy, ale także podczas stosunków analnych, jak również do używania razem z przeróżnymi gadżetami - jak na przykład wibrator. Wystarczy nałożyć odpowiednią ilość żelu i skupić się na płynących z tego doznaniach. Wybierając jakiś środek dla siebie, nie kierujmy się ceną. Można bowiem kupić całkiem niedrogie, a dobre żele nawilżające. Najważniejszy jest płynący z ich używania komfort, jak też bezpieczeństwo ich stosowania. Oczywiście, jeśli po użyciu kobieta odczuwa podrażnienie czy swędzenie, lepiej nie stosować go ponownie. Warto jedynie kupować produkty ze sprawdzonego źródła, ponieważ te niesprawdzone mogą być przepełnione chemią, albo posiadać nieodpowiednią konsystencję. Nie zniechęcajmy się też, jeśli za pierwszym razem nie udało się trafić w sedno - na pewno kolejne próby będą dużo lepsze! Z czasem człowiek uczy się swoich potrzeb i wie dokładniej czego unikać, a co wybierać.