Soczewki kontaktowe i ich rodzaje – jakie wybrać na początek?

Udostępnij:

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z noszeniem soczewek kontaktowych zwykle nie wiedzą, na jaki produkt się zdecydować. Wybór pierwszych soczewek jest jednak o tyle istotny, że to od niego w dużej mierze zależy, czy będziemy chcieli kontynuować swoją przygodę ze szkłami kontaktowymi, czy też szybko powrócimy do tradycyjnych okularów. Jakie rodzaje soczewek kontaktowych są aktualnie dostępne w sprzedaży i które z nich warto wybrać na początek?

Jednodniowe soczewki kontaktowe – załóż, noś i wyrzuć

Soczewki kontaktowe najczęściej dzielimy ze względu na czas ich noszenia. Najkrótszy czas użytkowania mają soczewki jednodniowe, które są przeznaczone do jednorazowego użytku. Szkła jednodniowe zakładamy rano, nosimy przez cały dzień, a wieczorem przed pójściem spać wyrzucamy je do kosza. Następnego dnia sięgamy po kolejną parę soczewek i tak postępujemy codziennie. Soczewki jednodniowe nie wymagają czyszczenia ani zakupu dodatkowych preparatów i akcesoriów służących do ich pielęgnacji i przechowywania.

Soczewki jednodniowe posiada w swojej ofercie większość producentów. Szczególnie wartymi polecenia są szkła kontaktowe znanej i cenionej na całym świecie marki Acuvue Oasys. Jej produkty wyróżniają się bowiem specjalną powłoką nawilżającą oraz właściwościami umożliwiającymi ich użytkowanie także przed komputerem, za kierownicą i w wymagających warunkach. Ze względu na wysoki komfort noszenia jednodniowe soczewki Acuvue Oasys są więc znakomitym wyborem dla początkujących, którzy chcą w najlepszy możliwy sposób rozpocząć swoją przygodę ze szkłami kontaktowymi.

Soczewki kontaktowe długoterminowe – dla zdecydowanych i zdyscyplinowanych użytkowników

Drugim rodzajem soczewek kontaktowych są szkła długoterminowe. W tej grupie produktów znajdują się soczewki dwutygodniowe przeznaczone do noszenia przez 14 dni oraz szkła miesięczne, które możemy użytkować przez 30 dni. Zarówno soczewki dwutygodniowe, jak i miesięczne w swojej ofercie posiada marka Acuvue Oasys, której produkty należą do najlepiej sprzedających się soczewek kontaktowych na świecie.

Soczewki długoterminowe Acuvue Oasys będą świetnym wyborem dla osób, które są już przekonane do ich noszenia. Wynika to z konieczności posiadania odpowiedniej wiedzy z zakresu pielęgnacji szkieł, ich konserwacji oraz przechowywania. Soczewki długoterminowe pod zdjęciu wieczorem muszą zostać oczyszczone z osadu oraz umieszczone w specjalnym pudełku z płynem do przechowywania soczewek. Dzięki temu będą gotowe do założenia następnego dnia rano oraz w pełni bezpieczne dla zdrowia i komfortu naszych oczu. Właściwa pielęgnacja soczewek długoterminowych jest bowiem podstawowym warunkiem ich bezpiecznego użytkowania.

Ze względu na to, soczewki długoterminowe powinny być wybierane głównie przez osoby, które już wcześniej korzystały ze szkieł kontaktowych oraz wiedzą, z czym wiąże się ich prawidłowe użytkowanie. Powinny po nie sięgnąć osoby zdyscyplinowane i systematyczne, dla których nie będzie stanowiło problemu poświęcenie czasu wieczorem na prawidłowe oczyszczenie oraz konserwację szkieł.