Hemoroidy a laser - czyli o nowoczesnych sposobach leczenia

Udostępnij:

Hemoroidy to guzki krwawnicze, które tak naprawdę każdy posiada w swoim ciele. Jednak często są one przyczyną dodatkowych, nieprzyjemnych kłopotów - które w dodatku uważa się za problem dosyć wstydliwy i jako taki czasem ukrywa. Żylaki odbytu pojawiają się już u co drugiego Polaka, a na całym świecie cierpi na nie mnóstwo osób. Niestety, jest to problem, z którym zmaga się coraz więcej osób, a odpowiada za to między innymi tryb życia, jaki współcześnie prowadzimy. Na szczęście istnieje wiele nowoczesnych sposobów na radzenie sobie z hemoroidami! Najnowocześniejszy to użycie lasera. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak leczyć hemoroidy?

Z wieloma przykrymi dolegliwościami możemy sobie w tej chwili poradzić właśnie przy użyciu lasera. To bardzo dobra informacja, ponieważ coraz częściej przeprowadzenie prawdziwej operacji, przy użyciu skalpela nie jest już konieczne. Co za tym idzie, także rekonwalescencja jest łatwiejsza. Jeśli chodzi o same hemoroidy, w tej chwili istnieje wiele sposobów ich leczenia - w tym dwie metody, które wykorzystują laser. Można również wykorzystywać kombinację tych dwóch metod, żeby osiągnąć jeszcze lepszy efekt. Te metody to HeLP oraz LHP.

HeLP i LHP - informacje

Wspomniane zabiegi pozwalają na zaawansowane leczenie hemoroidów. HeLP nie wymaga nawet podania znieczulenia, a efekty są widoczne już po kilku dniach, kiedy to stan pacjenta zaczyna się poprawiać, a sama choroba powoli ustępuje. Z kolei LHP stosowany jest w leczeniu hemoroidów bardziej zaawansowanych - III i IV stopnia. W tym przypadku laser jest wprowadzany bezpośrednio do guzka hemoroidalnego i oddziałuje na niego, przez co sam guzek się obkurcza, zmniejsza. Pacjent już po kilku godzinach może udać się do domu, mimo że ten rodzaj zabiegu musi być wykonywany przy miejscowym znieczuleniu lub w znieczuleniu ogólnym. Są to obecnie najlepsze metody na walkę z chorobą hemoroidalną - i wyjątkowo skuteczne!