oMatko!

Magazyn świadomych rodziców

Dom

oMatko! Wyprawka z COODO

Mamy odwiedzające nasz showroom często proszą o rady odnośnie do kompletowanej właśnie wyprawki. Zwykle odpowiadam, że dwie najważniejsze kwestie to MATERIAŁ oraz UMIAR.

Materiał – bo to z nim delikatna skóra maluszka ma kontakt przez całą dobę. Kupując certyfikowaną bawełnę organiczną, wybieramy materiał, który nie miał styczności z chemią i pestycydami, dzięki czemu nie podrażnia on skóry, nie powoduje alergii ani uczuleń.

Umiar – gdyż łatwo go stracić przy zakupach wyprawkowych. Zachęcam do ograniczania ilości kupowanych ubrań do minimum potrzebnego na pierwszy miesiąc. W tym okresie można w praktyce zweryfikować, co się sprawdza, a co nie. Ile mam, tyle preferencji. Dopiero po rozpoznaniu autentycznych potrzeb własnych i maluszka należy robić większe zakupy.

Jest natomiast kilka rozwiązań, których warto być świadomym, gdyż ułatwiają i umilają one pierwsze tygodnie z dzieckiem.

Body to zdecydowanie podstawowy element garderoby maluszka nawet do 2. r.ż. W przypadku noworodków kopertowe zapięcie pozwala uniknąć (zwykle stresującego zarówno dla dziecka, jak i rodziców) zakładania ubrania przez głowę.

Spodnie z mięciutkim pasem, który nie uciska delikatnego brzuszka maleństwa oraz gojącej się ranki po odciętej pępowinie.

Nie ma nic złego w tym, że poza klasycznym basic’iem mamy ochotę kupić maluszkowi coś ekstra do założenia na wyjście ze szpitala czy pierwsze wizyty gości. Kupując takie ubrania, należy także pamiętać o ich funkcjonalności, np. o tym, aby dostęp do pieluszki był łatwy i szybki. Prezentowane ogrodniczki nie tylko wyglądają uroczo, ale spełniają ten warunek dzięki zapięciu na napy w kroku.

Trudno w skrócie wymieniać wszystkie funkcje, jakie spełnia pieluszka w pierwszych miesiącach życia dziecka. My szczególnie pokochaliśmy pieluszki bambusowe, ze względu na ich wyjątkowe właściwości termoregulacyjne, antystatyczne oraz hipoalergiczne.

Te, jak i inne ubrania zaprojektowane z myślą o potrzebach najmłodszych, możecie kupić w sklepie www.coodo.pl .

Beata Miros – mama 5-letniej Idy oraz 3-letniego Wita. Założycielka i właścicielka firmy COODO oferującej ubrania dla najmłodszych.

 

Reklama

Polecamy!