oMatko!

Magazyn świadomych rodziców

Czytelnia / Kultura

Książki dla dzieci – „Opowiem ci, mamo, co robią auta”

Artur Nowicki, Marcin Brykczyński, „Opowiem ci, mamo, co robią auta”, Wyd. Nasza Księgarnia

 

Sama nie wiem, czy w moim domu bardziej wolimy „Auta”, czy „Pociągi” z genialnej serii książek obrazkowych Naszej Księgarni pt. „Opowiem ci, mamo”. Mój prawie 3-letni synek też pewnie miałby wielki problem z podjęciem wiążącej decyzji w tym temacie. To jedne z jego ulubionych pozycji książkowych.

Ale „Auta” rzeczywiście są szczególne. O dźwigach, koparkach, wywrotkach, czy ciężarówkach (lista tych pojazdów jest naprawdę długa), mógłby rozmawiać (i patrzeć na nie) godzinami. W tej książce narysowane zostały tak, jakby były żywymi istotami – pojazdy uśmiechają się, złoszczą, dziwią, smucą.

Książki z tej serii można oglądać setki razy i za każdym odnaleźć w nich coś nowego. Są zdecydowanie „dziecioodporne”, bo sztywne kartki zniosą wiele…

Mali pasjonaci wielkich pojazdów mogą sięgnąć także po inne książki z tej serii: „Co robią samoloty” oraz „Co robią statki”. Ale na tym nie koniec, bo do wyboru jest jeszcze kilka innych tytułów, których bohaterami są dinozaury, koty, żaby, mrówki, pająki, a nawet narzędzia. W planach wydawnictwa jest też „Opowiem ci, mamo, co robią psy”.

To, co łączy wszystkie te tytuły, to przepiękne rysunki i rymowane zagadki, ale też dużo humoru. Obowiązkowa pozycja i doskonały pomysł na prezent!

 

Autorzy: Artur Nowicki (ilustracje), Marcin Brykczyński (tekst)

Oprawa twarda

Wiek: 2+

 

fot. Anna Fieducik-Szendzielarz

Anna Fieducik-Szendzielarz autor artykułu

Reklama

Polecamy!