oMatko!

Magazyn świadomych rodziców

Dom

Zabawki Roku i Nagrody Rodziców 2017 wybrane! Relacja z finału!

Zabawki Roku i Nagrody Rodziców wybrane! Jesteście ciekawi, jakie zabawki i gadżety otrzymały tytuł Zabawki Roku oraz Nagrody Rodziców 2017? Są wśród nich domowe place zabaw i gry sprawnościowe, ale też zabawki naukowe i zestawy eksperymentalne, czy uzbrojone w elektronikę książki. Cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni do jury i  wspólnie z innymi dziennikarzami i znanymi rodzicami wybraliśmy najlepsze zabawki i produkty dla dzieci w konkursie Zabawka Roku i Nagroda Rodziców. Zapraszamy do relacji! 

 

 

Pomysłodawcy konkursu, serwis Zabawkowicz.pl, już po raz ósmy zorganizowali testy najciekawszych zabawek i przedmiotów do opieki i pielęgnacji dzieci tego sezonu. W malowniczo położonym hotelu Brant w Wiązownej pod Warszawą Jurorzy konkursu uczestniczyli w kilkudziesięciu warsztatach kreatywnych. Było mnóstwo emocji, zaskoczeń i śmiechu.

Tegoroczne jury, w skład którego weszli m.in. znani rodzice: Anna Dereszowska, Katarzyna Zielińska, Paulina Sykut-Jeżyna, Karolina Malinowska, Dorota Gardias, Małgorzata Kosik, Joanna Racewicz, Maciej Zakościelny, Jakub Wesołowski,  Łukasz Nowicki, Wojciech Błach, a także najważniejsi dziennikarze w branży (m.in. redaktor naczelna oMatko!, Anna Meres) i specjaliści,  m.in. Paweł Zawitkowski.

Jurorzy za najlepsze Zabawki Roku uznali: Domek Baby Annabell z sypialnią dla lalek i szafą na ubrania, Ciekawe przygody z Rzymianami i Egipcjanami Playmobil, Pixie Crew, czyli serię gadżetów do szkoły, które można ozdobić według własnego projektu.  Zestawy kreatywne zaprezentowały się w tym sezonie w pełnej gamie pomysłów. Tytuł Zabawki Roku zdobyły: Pluscraft – pluszowe rękodzieła do stworzenia, tj.: poduszeczki, figurki 3D, obrazki. A także Zwierzęta z masami do obklejania Foam Clay® i Silk Clay®, pachnąca, naturalna ciastolina Tutti Frutti od Trefla oraz Stajnia z Konikami Burubamba Toys, a także seria eksperymentów Cool Science.

Wśród gier prym wiodły: Cortex od Rebela trenujący zmysły i spostrzegawczość iKnow Tactic, w którym możemy wygrać także dzięki współpracy i IceCool od Rebela za stworzenie gry łączącej pokolenia. Wśród zabawek ruchowych wygrały: stworzony przez polskich projektantów domowy plac zabaw Figelo, wrotki Razor JETTS, z których dziecko nigdy nie wyrośnie, a dla najmłodszych – interaktywna zabawka do nauki raczkowania Explore & More oraz gokart elektryczny Turnado. Maluchom spodoba się z pewnością grająca Muzyczna Farma Małego Odkrywcy FisherPrice. A miłośnicy elektroniki docenią Mistrza Zabawy Movi, który zachęca do ruchu i nauki! A także serię interaktywnych książek z długopisem TING od Empiku, który po przyłożeniu do kartki książki z serii Discoveria, odczyta tekst, ale i uzupełni go o ciekawe dialogi, rymowanki czy piosenki. Na ciekawe sposoby poznawania świata jurorzy postawili nagradzając serię gier edukacyjnych Fundels: Zabawa Liczbami, Pisanie Liter, Rysowanie z Użyciem Cyfr oraz Kolory I Kształty, ze specjalną czcionką przyjazną dyslektykom. A także serię Sówka Mądra Główka Poleca stymulującą rozwój najmłodszych.

Wyróżnienia w kategorii Zabawka Roku otrzymały maty aktywizujące Tiny Love, MAGICUBE TM Toys- magnetyczne kostki dedykowane najmłodszym dzieciom oraz gry planszowe Family Games Chicco. Wyróżniona została także przyciągająca najwięcej dzieci na sali Drukarka figurek 3D BunchBot, Kolorowanki z welwetowymi w dotyku konturami, które ułatwiają zabawę, Kredki Crayon Rocks przypominające kamienie, masa plastyczną Play-Doh z serii modeluj i ucz się, a także zaskakująca i emocjonująca głównie dla dziewczynek Laleczka L.O.L Surprise, schowana w magicznej kuli, której samo rozpakowywanie było zabawą. Jurorzy wyróżnili i z sentymentem oglądali deskorolki FISH®, które wzornictwem przypominają deski z lat 80-tych oraz gra aktywizująca Fire quest – na tropie przygody od Epee, a  także Pies Detektyw, z którym pobawimy się w „ciepło-zimno”, chowając mu kość, której będzie szukał.

Dużo emocji wywołała gra „Kim jest Janusz?” Jurorzy wyróżnili ją za nowatorskie podejście do zabawy w kalambury. Piękna i mądra seria Kapitan Nauka „100 zabaw” – pełna elementów edukacyjnych i wciągających łamigłówek dla dzieci w wieku przedszkolnym także może pochwalić się wyróżnieniem w konkursie Zabawka Roku. Wyróżnione zostały również gry logiczne ThinkFun Libry oraz Smart Games Kreatywnych Maluchów, a także The Purple Cow od Tublu – umożliwiający przeprowadzenie eksperymentów naukowych.

Wśród przedmiotów, które pomagają na co dzień rodzicom, czyli w kategorii – Nagroda Rodziców wygrał przewijak SKIP HOP – zmywalny, z zawieszonym pałąkiem z zabawkami; przenośne KTG, czyli detektor tętna płodu sweetBeat, który łączy się z aplikacją eMyBaby® za pomocą Bluetooth. Nagrodę Rodziców zdobył System do nauki pisania Griffix, a także ultralekki fotelik samochodowy Avionaut Ultralite z innowacyjną wkładką PIXEL, którą można dostosować do wzrostu, wagi i dojrzałości dziecka. Jurorzy z podziwem oglądali Vaggaro One – składany wielofunkcyjny zestaw mebli dla dzieci, idealny na wyjazdy, a także ubranko do zadań specjalnych, czyli Bambusowy Romper na suwak od TITOT, który ułatwi przewijanie w nocy. Jednogłośnie Nagrodę Rodziców zdobyła seria kreatywnych mebli dziecięcych Familok, która łączy w sobie biurko z domkiem dla lalek i schowkiem na zabawki oraz książka PAX wydawnictwa IUVI. Bezkonkurencyjny okazał się także robot do programowania Ozobot, Wózek Egg od Marko i zaskakujący pomysł na sól do kąpieli, która wspiera leczenie przeziębienia – czyli Dresdner Essenz – Dirty Birdie – BĄDŹ ZDROWY! (którą od dawna znamy i bardzo wszystkim polecamy :-)).

Wyróżnienia w kategorii Nagroda Rodziców zdobył Elektroniczny system edukacyjny – Czytaj z Albikiem, w skład którego wchodzi książka i pióro z kompatybilnym oprogramowaniem. A także kredki świecowe w kształcie myszek od Herlitz. Wśród zgłoszonych książek wyróżniona została Seria z niezapominajką, czyli mądre książki polskich pisarzy, na których wychowały się pokolenia Polaków, Drzewo Darów RS Publishing, Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi Wydawnictwa IUVI. Wyróżnienie otrzymała również dostawka do wózka X RIDER 2w1, która pozwala starszemu dziecku siedzieć lub stać w trakcie jazdy wózka oraz wózek X-lander X-Cite. Jurorom podobała się Termobutelka Pura Kiki, która dzięki wymiennym końcówkom rośnie razem z dzieckiem, antyalergiczna pościel dla niemowląt od Lilu i dywan Universe, który można prać w pralce.

Obecne na imprezie dzieci także miały coś do powiedzenia. Nagroda Dzieci powędrowała do pewnego yeti, który wpadł do spaghetti (Yeti in my Spaghetti), czyli nowej odsłony gry w bierki. A także ukrytego w skorupce interaktywnego przyjaciela Hatchimals, który potrzebuje czułości, zainteresowania i opieki, żeby dobrze się rozwijać. Serca dzieci podbiły też schowane za pingwinami jaja – Pingolo.

Produkty ze znakiem jakości Zabawka Roku i Nagroda Rodziców można znaleźć w sklepach. Docenione przedmioty nie tylko spełniają najwyższe standardy jakości, ale cechują się pomysłowością i wyjątkową estetyką wykonania. Redaktor Naczelna Serwisu Zabawkowicz.pl Magdalena Kordaszewska: – Zabawkowicz.pl powstał z radości, jaką czerpiemy z zabawy z dziećmi. Chcemy tę ideę promować i udowadniamy, że można bawić się mądrze i ciekawie. Ale przede wszystkim mieć z tego ogromną frajdę. Zabawki nagrodzone naszym znakiem jakości przeszły próbę o zdobyły uznanie blisko setki naszych jurorów, a są to najważniejsi dziennikarze i eksperci w branży, a także znani i lubiani rodzice, którzy mogli przyglądać się reakcjom własnych dzieci. Z kolei Konkurs Nagroda Rodziców powstał z myślą o ciekawych pomysłach ułatwiających życie opiekunom. Nagradzamy w nim przedmioty do pielęgnacji i opieki nad dziećmi, a produkty ze znakiem jakości Nagroda Rodziców natychmiast zdobywają uznanie odbiorców.

8.edycja konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców 2017 został zorganizowany przez Serwis Zabawkowicz.pl we współpracy z partnerami: Hotelem Brant i firmą Chr. Hansen.

 

Więcej informacji o wydarzeniu i nagrodzonych przedmiotach znajdziecie na: www.ZabawkaRoku.pl i www.NagrodaRodzicow.pl

 

fot. materiały prasowe

Anna Meres autor artykułu

Reklama

Polecamy!