7 sposobów na ujędrnienie zwiotczałej skóry po utracie wagi

Udostępnij:

7 sposobów na ujędrnienie zwiotczałej skóry po odch

udzaniu Pomysły na urodę Pielęgnacja

Chcesz schudnąć, ale obawiasz się konsekwencji w postaci zwiotczałej skóry, pomarszczonej twarzy i obwisłych piersi? Po zapoznaniu się z poradami doświadczonych ekspertów w dziedzinie urody, wybraliśmy wskazówki, które pomogą poprawić elastyczność skóry.


Podziwiamy (a niektórzy nawet zazdroszczą), gdy ktoś znajduje siłę woli, aby schudnąć. Ach, jakże chciałoby się szybko schudnąć! Jak te fałszywe historie o pigułkach i dietach, które sprawiają, że tracisz 10 funtów dziennie. Tyle że ogromna utrata wagi w krótkim czasie jest obarczona tragicznymi konsekwencjami. Skóra nie napina się i zaczyna obwisać. Dotyczy to dumy i radości kobiety: jej piersi. A na twarzy pojawiają się zmarszczki, przypominające zmarszczki starcze. Ogólnie rzecz biorąc, jest to bałagan.

1. Stopniowa utrata

wagi Tracisz na wadze? Błagam cię, zwolnij. Oprócz szkodzenia ciału, zbyt szybka utrata wagi może sprawić, że będziesz wyglądać staro. Nie chcesz przecież wyglądać jak wychudzona staruszka, prawda? Nasza niesamowita skóra jest elastyczna. Przy powolnej utracie wagi sama się napina i rozluźnia. Jeśli Twoja skóra jest obwisła, ale nadal chcesz schudnąć, zrób to powoli.


2. Zabiegi

wodne Udaj się nad morze przy najbliższej okazji. Woda morska poprawi kondycję skóry ze względu na zawarte w niej minerały. Wystarczy położyć się lub przetrzeć nią skórę. Nie należy jednak zapominać o oczyszczeniu i nawilżeniu skóry po plażowaniu, ponieważ drobinki soli wysuszą skórę. Innym doskonałym rozwiązaniem będzie kąpiel. Dzień sauny raz w tygodniu przez miesiąc wystarczy, aby zobaczyć rezultaty. Jeśli nie masz możliwości pójścia do łaźni, zrób sobie douche w domu. Ciepła woda rozszerzy pory, a chłodna je obkurczy - to pobudzi skórę i sprawi, że będzie jędrniejsza. Częstsze pływanie sprawi, że skóra będzie elastyczna. W pobliżu nie ma morza? Pływaj w rzece, jeziorze lub basenie.


3.

Rzuć

palenie

Wiem, że palacze mają teraz tik nerwowy. Tak, jesteś zmęczony słuchaniem o niebezpieczeństwach związanych z paleniem, ale fakt pozostaje faktem. Palenie przyspieszy proces starzenia i negatywnie wpłynie na skórę: zmniejszy się jej elastyczność i pojawi się suchość. Nie zapominaj, że mówimy nie tylko o papierosach, ale także o popularnej obecnie fajce wodnej. Zdecyduj o swoich priorytetach. Co jest dla Ciebie ważniejsze: palenie czy zachowanie młodego i pięknego wyglądu? Wybór należy do Ciebie.


4. Zrównoważona die

ta Potrzebujemy witamin i wielu białek (w tym kolagenu), aby nasza skóra była elastyczna. Zbilansowana dieta zapobiega przedwczesnemu starzeniu się i wiotczeniu skóry. Jedz warzywa, ryby i orzechy. Upewnij się, że Twoja dieta zawiera białko. Nigdy nie głodź się, próbując szybko schudnąć!


5.

Nie ma nic pięknego w byciu szczupłym. Tylko niezdrowe psychicznie anarektyczki myślą, że wszyscy wokół zazdroszczą im słupa, spod skóry którego wystają kości szkieletu. Oczy utkwione w Miss Auschwitz to nie oczy zazdrości, nie zachwytu, ale przerażenia. Piękne jest smukłe i silne ciało, więc koniecznie ćwicz. Sport nie tylko poprawia zdrowie i pomaga spalić nadmiar tłuszczu, ale także buduje mięśnie, które zastępują utracone podskórne złogi tłuszczu. Dzięki temu skóra nie będzie obwisła. Należy pamiętać, że mięśnie mają większą gęstość niż tłuszcz, więc waga może wzrosnąć. Nie trzeba się tego obawiać. Przy tej samej wadze ciało wygląda szczuplej dzięki mięśniom, a nie tłuszczowi.


6.

Bilans

wodny

Nie zapominajmy, że ludzkie ciało składa się w około 70% z płynów. Odwodnienie nie tylko prowadzi do zmęczenia i chorób, ale także pogarsza stan skóry. Pij co najmniej 1,5 do 2 litrów wody dziennie. Ważne jest, aby pić czystą wodę pitną, a nie tylko soki, herbatę lub kawę.


7. Masaż

To moja ulubiona część pielęgnacji skóry. To cudownie przyjemny zabieg, który czyni cuda dla ciała. Podczas każdego masażu (w tym specjalnych masaży odchudzających) poprawia się krążenie krwi, cząsteczki tłuszczu są rozbijane, a skóra również się napina. Jeśli częste wizyty w salonach masażu są poza Twoim zasięgiem, nie smuć się. Masaż można wykonać również w domu. Złuszczanie i peeling z masującymi ruchami również załatwią sprawę.Oprócz tych wskazówek, dwie bardzo popularne metody to chirurgiczne usuwanie skóry i stosowanie specjalnych kremów. Pierwsza metoda jest niezwykle niebezpieczna, kosztowna i pozostawia blizny. Druga metoda - stosowanie kremów - ma jedynie powolny, skumulowany efekt. Innymi słowy, potrzeba wielu bardzo, bardzo drogich kremów, aby zauważyć rezultaty. Dlatego zdecydowanie zalecam łączne stosowanie 7 metod wymienionych powyżej. Skonsultuj się z gastroenterologiem i dietetykiem.

Ogólnie rzecz biorąc, zwiotczała skóra nie stwarza problemów zdrowotnych, ale może mieć zauważalny szkodliwy wpływ na wygląd skóry. Ostrożnie zarządzaj utratą wagi, stosując się do porad profesjonalnego dietetyka. Chcesz zachować młodość po 30-tce? Poznaj sekrety młodzieńczej skóry. Bądź zdrowa i piękna.
Udostępnij ten artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj ten magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze są wyłączone