20 prostych trików na młodzieńczą skórę po 30. roku życia

Udostępnij:

20 prostych trików na młodzieńczą skórę po 30-tce

Pomysły na urodę / Pielęgnacja

Choć może się to wydawać smutne, wraz z upływem lat nasza skóra wymaga coraz więcej troski. Przeanalizowaliśmy różne porady stylistów i kosmetyczek i wybraliśmy 20 przepisów na piękno. Niektóre sztuczki są znane każdemu, a niektóre mogą Cię zaskoczyć!

1. Nasycenie

wodą Aby zachować zdrowy wygląd skóry, konieczne jest przestrzeganie zasady "pij co najmniej 2 litry czystej wody dziennie". 99% kobiet uparcie ignoruje tę radę, zastępując wodę kawą, herbatą, sokami itp. Nasze ciało składa się w 70% z płynów, więc ich brak postarza skórę, wysuszając ją.


2. Utwardzanie

skóry Wstając rano, masz ochotę na słodki podciąg i gorący prysznic. Kiedy wracasz do domu po ciężkim dniu, chcesz położyć się w gorącej kąpieli. To znajome, prawda? A wszystkie te zabiegi nie przyniosą nam nic dobrego, jeśli nie dodamy do nich kontrastu temperatur. Hartowanie ciepłą i chłodną wodą nie tylko poprawi zdrowie, ale także napnie skórę. Powinniśmy jednak być bardziej ostrożni. Popularna rada, aby przecierać skórę kostkami lodu, może spowodować hipotermię i zaszkodzić. Lepiej całkowicie zapomnieć o kostkach lodu i ograniczyć się do chłodnej wody.


3. Masaż

rolkami W sklepach kosmetycznych można kupić specjalne rolki do masażu twarzy. Używasz produktów z rolkami? W takim razie nie spiesz się z wyrzucaniem pustej butelki. Patyczki można umyć wodą z mydłem i używać zamiast masażera. Wzmocni to napięcie mięśni i wygładzi zmarszczki.


4. Joga dla twarzy

Ach te paskudne zmarszczki mimiczne... Jak one nas postarzają! Zestaw ćwiczeń o nazwie "joga dla twarzy" pomoże ci się ich pozbyć.


5. Maseczka

do spania Plastry na oczy nie są zbyt popularne w krajach postsowieckich, ale Azjatki je uwielbiają. Pójdźmy za ich przykładem. Maska do spania nie tylko pomaga lepiej spać (ponieważ chroni nas przed irytującym światłem z drugiego pokoju lub ulicy). Pozwala również na utrzymanie zamkniętych powiek bez wysiłku podczas snu. Rezultatem jest mniej zmarszczek wokół oczu.


6. Sauna

Wielokrotnie wspominaliśmy już, że wizyty w saunach i łaźniach (jeśli przestrzega się zasad!) są niezwykle korzystne dla organizmu. Oprócz kontrastujących temperatur jest jeszcze jedna zaleta: wraz z potem z organizmu uwalniane są toksyny. W ten sposób pozbywamy się również czarnych kropek na twarzy!


7. Nawilżaj, nawilżaj i

jeszcze raz nawilżaj Czy kiedykolwiek zauważyłeś, jak bardzo Azjatki nawilżają swoją skórę? To oczywisty fakt, ale wiele kobiet w wieku 30+ ogranicza się tylko do kremu do rąk, nie odżywiając twarzy i innych obszarów skóry - nóg, ramion itp.


8.

SenPrzypomina

mi

się zdanie hrabiny z filmowej adaptacji powieści Agathy Christie: "Sen jest eliksirem młodości. I staram się go zażywać tak często, jak to możliwe". Do diabła z niekończącymi się terminami. Młodość i zdrowie są ważniejsze niż rozwój kariery. Nie siedź do późna w nocy przed monitorami, ale idź spać!


9. Seks

Teraz ktoś pomyśli, że artykuł został napisany przez cwaniaka. Wcale tak nie jest. Osobiście musiałam słuchać wykładów kosmetyczek i lekarzy (kobiet), że stabilny seks odmładza skórę, a od jego braku ciało się starzeje. Podczas seksu wytwarzane są wszelkiego rodzaju korzystne substancje, dzięki którym skóra zachowuje elastyczność.


10. Mniej mimiki

twarzy Wyrób sobie nawyk jak najmniejszego marszczenia czoła i brwi. Widziałaś twarz Emilii Clarke, znanej z roli Daenerys w Grze o Tron? Twarz tej młodej dziewczyny wygląda z bliska jak twarz starej zrzędy, na litość boską! Z wiekiem skóra staje się cieńsza, a wszystkie te latające brwi przypominają nam o nas samych z głębokimi bruzdami.


11.

Odpocznij

od makija

żu Choćbyś bardzo chciała, przynajmniej raz w tygodniu zrezygnuj z makijażu. W ogóle. Żadnych podkładów, cieni i innych dobroci. Mężczyźni nie zemdleją, gdy zobaczą twarz prawdziwej kobiety. Ale dasz swojej skórze długo wyczekiwany odpoczynek od makijażu: pory będą lepiej oddychać i nie będą się zatykać.


12. Ochrona przeciwsłoneczna

Oczywiście opalanie jest obecnie w modzie, a pewien odcień sprawia, że skóra wygląda młodziej. Mówiliśmy już o tym, jak pięknie się opalić. Nie zapominajmy jednak, że zbyt mocna opalenizna postarza skórę i ogólnie ją wysusza, powodując zmarszczki. Wszystko jest dobre z umiarem. Podczas opalania używaj produktów ochronnych, aby opalenizna nie była zbyt mocna.


13. Ręce precz!

Twoje twarze to dzieła sztuki i nie dotykaj ich rękami! Młodość to skarb muzealny. Skóra twarzy cierpi od dotyku rąk. I nie ma znaczenia, że właśnie je umyłaś, nadal mają na sobie pozostałości potu i tłuszczu, od których zatykają się pory, pojawiają się pryszcze i czarne plamy.


14. Świeże

powietrze Jesteśmy dziećmi kamiennej dżungli. Współcześni mieszkańcy miast (zwłaszcza dużych miast) prawie nigdy nie wychodzą na zewnątrz. Spacerowanie ulicami z ich spalinami nie jest korzystne. Z parków otoczonych jezdniami też nie korzystamy tak często, jak byśmy chcieli. Postaraj się przynajmniej raz na jakiś czas wyjechać poza miasto. Nad rzekę, nad morze, do lasu czy w góry itd. Bez świeżego powietrza starzejemy się bardzo szybko.


15. Miłość

Rozmawialiśmy już o seksie, nadszedł czas, aby omówić komponent duchowy, a nie fizjologiczny. Chociaż nie znam chemii miłości, ale niewątpliwie czyni nas młodszymi. Przypomnij sobie, jak piękne stały się twarze twoich zakochanych przyjaciół. Ty też stałeś się cudownie przystojny dzięki uczuciu miłości, prawda? Jeśli nie masz nikogo do kochania, po prostu pamiętaj o tym uczuciu częściej. Twoje policzki staną się różowe!


16. Ostrożnie z maseczkami

Maseczki są z pewnością przydatne. Nasycają skórę minerałami, tonizują ją i napinają. Nie popadaj jednak ze skrajności w skrajność i nie stosuj maseczek zbyt często. Ta sama przydatna glinka może wysuszyć skórę, powodując zmarszczki.


17. Ochrona przed zimnem

Nie wszystkie miasta są już ciepłe - w niektórych miejscach pogoda wcale nie jest przyjemna. Nierzadko kobiety nie chronią swojej skóry przed zimnem w pogoni za natychmiastowym pięknem. Nie wstydź się ukryć nosa i policzków, owijając je szalikiem. Od silnego wiatru lub mrozu skóra pęka, czerwienieje, przedwcześnie się starzeje.


18.

Rezygnacja z

alkoholu

Określ swoje priorytety. Co jest ważniejsze: wypicie kieliszka koktajlu w piątkowy wieczór z koleżankami czy zachowanie młodości na długie lata? Czy wybrałbyś koktajle? Częste spożywanie alkoholu jest szkodliwe dla skóry i to jest fakt. Porównaj twarze znajomych abstynentów z twarzami imprezowiczek. W wieku 30 lat te drugie wyglądają o 10 lat starzej i nawet makijaż nie zawsze pomaga ukryć zatrutą i zwiotczałą skórę.


19. Rzuć palenie

I z tego złego nawyku też trzeba się pozbyć. Powiedzmy, że wiele osób nie dba o swoje zdrowie. Ale nie ma na świecie ani jednej kobiety, która chciałaby przypominać Babę Jagę w wieku 30 lat. Za każdym razem, gdy twoja ręka sięga po papierosa, zatrzymaj się i pomyśl: czy zgadzasz się dać nikotynową pałeczkę swojej młodości? Szisza również powinna zostać porzucona, podobnie jak wszystkie te rzekomo nieszkodliwe vape. To tylko chwyt marketingowy producenta.


20. Śmiech

Nie na darmo mówi się, że śmiech jest lekarstwem na wszystkie bolączki. Szczery, radosny i życzliwy śmiech naprawdę odmładza organizm. Najlepiej jednak unikać śmiechu gniewnego i sarkastycznego. Zwalczając stres radosnym śmiechem, wzmocnisz układ nerwowy, a skóra będzie wyglądać lepiej. To nie jest bajka, ale prawda. Nieszczęśliwi ludzie starzeją się szybciej. Aby uniknąć fałdów nosowo-wargowych, wieczorami wykonuj lekki masaż twarzy.Więcej uśmiechu, miłości i dobrego nastroju. Dbaj o swoje zdrowie i niech młodość i piękno nigdy nie przeminą!

Autor: Mira Kirova Podyskutuj o artykule Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze