7 energicznych tańców, które pomogą Ci szybko schudnąć

Udostępnij:

7 energicznych tańców, które pomogą Ci szybko schudnąć

Pomysły na urodę /... Pomysły na ćwiczenia Chcesz mieć szczupłą sylwetkę i piękne, zdrowe ciało, ale wyczerpujące treningi na siłowni nie są dla Ciebie? Wtedy taniec jest najlepszym sposobem na zmniejszenie centymetrów w talii! Kiedy tańczysz, angażujesz całe swoje ciało, sprawiając, że staje się napięte i elastyczne. Dodatkowo, dodaje pewności siebie, zaczynasz czuć się lepiej z dnia na dzień. Istnieje wiele różnych form tańca, a każda z nich ma inny wpływ na ciało. W tym artykule przypomnimy sobie dokładnie te tańce, które mogą pomóc Ci szybko i łatwo schudnąć, a także naładować Cię optymizmem i dobrym nastrojem.


1. ZumbaZumba

to porywający program taneczno-fitnessowy, zazwyczaj do muzyki latynoskiej. Wygląda to jak połączenie salsy i dominikańskiego merengue. Zumba wykonuje na przemian szybkie i wolne ruchy. Krótkie, intensywne zrywy pomogą Ci stracić więcej kalorii niż tańce, w których musisz poruszać się ze stałą prędkością przez cały czas. Tańcząc Zumbę na pewno ujędrnisz swoje ciało i wzmocnisz mięśnie, a przy tym porządnie się spocisz. Przy okazji, sprawdź nasz artykuł o najlepszych hitach na energiczny trening.


2. Freestyle:

Już w nazwie zawarta jest jedna z jego największych zalet: swoboda i pole do improwizacji. Freestyle jest wykonywany głównie do muzyki w szybkim tempie, gdzie trzeba wykonywać spontaniczne i energiczne ruchy. Ten rodzaj tańca pomaga rozwinąć gibkość i stracić dużo kalorii. Jeśli tańczysz freestyle przez 30 minut przy rytmicznej muzyce, spalisz około 180 kalorii.


3: T

aniec brzuchaNa pierwszy rzut oka taniec brzucha może wydawać się bezwysiłkowy, ale jeśli spróbujesz, zrozumiesz, ile energii naprawdę potrzeba. Jest to taniec orientalny, który pomoże Ci ujędrnić plecy, biodra i brzuch. Codzienne ćwiczenie tego typu przez 30 minut spala 300 kalorii. Jest to również niezwykle piękne i naprawdę daje Ci wiarę we własny nieodparty urok.


4. SalsaZaletą

salsy jest to, że podstawowe ruchy tutaj - kołysanie, skręty i obroty, co ma pozytywny wpływ na elastyczność. Jest to również świetny sposób na spędzenie miłego czasu z partnerem i może dodać trochę pasji do waszego związku. Zmysłowy i seksowny taniec latynoamerykański pomoże Ci spalić maksymalnie 200 kalorii w pół godziny.


5. Pole danceWyobraź sobie

, jak bardzo trzymanie i kręcenie się na rurze zwiększa elastyczność i wzmacnia mięśnie ramion, brzucha i nóg. Taniec na rurze ma jednak swoje wady: nie jest odpowiedni dla osób z podatnymi na kontuzje dłońmi, ramionami i kolanami. Aby uniknąć wpadek technicznych i kontuzji należy tańczyć na drążku pod nadzorem trenera.


6. Hip-hopW dzisiejszych czasach

hip-hop jest niezwykle popularny. Są one lubiane przez i tych, którzy chcą utrzymać figurę w formie, ponieważ szybkie sekwencje ruchów trenują całe ciało. Jest dość prosty w nauce techniki, co jest odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych tancerzy. Stale zaangażowany w hip-hop z energiczną muzyką, zaczniesz spędzać w 30 minut do 300 kalorii.


7. BaletMimo

, że balet wydaje się bardzo powolnym i siedzącym tańcem, odgrywa on doskonałą rolę w kształtowaniu pięknej sylwetki. W rzeczywistości taki trening wymaga dużej gibkości, a większość pozycji i ruchów baletowych wymaga siły, dobrej koordynacji i koncentracji. A cała ta pozorna powolność w rzeczywistości zamienia się w 180 zmarnowanych kalorii w ciągu pół godziny.W dzisiejszym świecie taniec służy nie tylko wyrażaniu siebie, ale także poprawie zdrowia i, oczywiście, utracie wagi. Jest to świetny trening cardio, więc nadaje się do tego celu, podobnie jak jogging. Jeśli chcesz być w formie i nadal dobrze się bawić, zarezerwuj siłownię lub zacznij biegać w domu z pomocą filmów instruktażowych w Internecie. Jeśli jednak nie przepadasz za energicznymi ruchami dodającymi energii, spróbuj czegoś mniej męczącego, np. jogi. Najłatwiejsze, odstresowujące asany znajdziesz tutaj.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj:
  • Czytaj także
  • Komentarze