Jak schudnąć po porodzie: 10 ćwiczeń dla pięknej sylwetki

Udostępnij:

Jak schudnąć po porodzie: 10 ćwiczeń dla pięk

nej

sylwetki

Pomysły na urodę /... Pomysły na ćwiczenia

Zdecydowana większość kobiet pragnie zachować szczupłą sylwetkę w każdym wieku, w każdych okolicznościach, nawet jeśli niedawno była w ciąży i po porodzie. Szukasz szybkiej sylwetki i jędrnych mięśni? Następnie sprawdź te skuteczne ćwiczenia dla utraty wagi.

Ćwiczenia podstawowe

Zacznij od kilku podstawowych ćwiczeń, z którymi poradzą sobie nawet osoby nieprzyzwyczajone do forsownych ćwiczeń. Wykonuj te ćwiczenia co najmniej trzy razy w tygodniu, a jeszcze lepiej codziennie. Warto również pamiętać, że ćwiczenia powinny być połączone ze zbilansowaną dietą. Przejdźmy więc do ćwiczeń.

1.

Ćwiczenie to wykonywane jest

na

podłodze. Zaleca się zakup specjalnej maty do ćwiczeń. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego bólu i kontuzji. Aby wykonać skrętoskłony należy położyć się na podłodze, unieść nogi i zgiąć je w kolanach pod kątem 90 stopni. Połóż ręce za głową, zrób wdech, unieś tułów i utrzymaj tę pozycję przez 2-3 sekundy. Następnie płynnie i delikatnie wróć do pozycji wyjściowej. Nie należy w żaden sposób wyginać pleców, powinny być one zaokrąglone. Wykonaj skręt 10-15 razy w kilku zestawach.Jeśli od dawna marzysz o wydrążonej talii, to warto włączyć do swojego treningu tzw. rosyjskie twisty - skręty z obrotem tułowia.

2. Podnoszenie nóg

Połóż się na podłodze z dłońmi z tyłu głowy. Plecy powinny być mocno przyciśnięte do podłogi i nie powinny się ruszać. Tylko nogi i abs pracują tutaj, to jest ważne. Podczas wdechu unieś je do góry i utrzymaj tę pozycję przez 30-40 sekund. Wykonując wydech, powoli opuść je do pozycji wyjściowej. Wykonaj to ćwiczenie co najmniej 15 razy.Uwaga: jeśli odczuwamy ból w okolicy kości ogonowej podczas unoszenia nóg nad podłogę, możemy położyć dłonie nie pod tył głowy, ale pod pośladki. Możesz również położyć pod spód koc, aby uniknąć otarć i bólu.

3. Przysiad

Stopy rozstawiamy na szerokość barków i lekko uginamy kolana. Skoncentruj ciężar ciała na piętach. Najlepiej wciągnąć brzuch i pośladki, to da lepsze efekty. Zacznij przysiady. Podczas ćwiczenia plecy powinny być proste, a głowa powinna być skierowana prosto przed siebie. Ramiona mogą być umieszczone za głową lub wyciągnięte przed siebie. Wykonaj to ćwiczenie 10-15 razy w 3 zestawach.Przysiady to jedno z najpopularniejszych i najskuteczniejszych ćwiczeń wzmacniających gorset mięśniowy oraz szybko budujących pośladki i nogi.

Ćwiczenia z

piłką

fitness

Rozpoczęcie ćwiczeń z piłką fitness po porodzie to jedno z najlepszych rozwiązań na powrót do formy. Regularny trening z piłką fitness pomoże Ci rozwinąć każdą część Twojego ciała. Poniżej przedstawiamy najbardziej podstawowe i skuteczne ćwiczenia z piłką fitness.

1. Na mięśnie brzucha

Połóż się na podłodze, a pod stopami umieść piłkę do fitnessu. Zegnij kolana i ustaw łydki równolegle do podłogi pod kątem prostym. Wyciągnij tułów z podłogi i pozostań na górze przez kilka sekund, a następnie delikatnie opuść się w dół.


2. Biodra

Rozstaw stopy na szerokość barków lub nieco szerzej, weź piłkę w dłonie i zacznij przysiad. Trzymaj plecy płasko, a kolana pod kątem prostym. Zaleca się, aby podczas wykonywania ćwiczenia pozostać w pozycji leżącej przez kilka sekund. Dzięki temu trening będzie bardziej wydajny i efektywny.


3.

Na

plecy

Połóż się na piłce fitness. Stopy powinny być w kontakcie z piłką. Opuść ramiona, opierając dłonie na podłodze. Podnieś tułów do góry i utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund (5-7), a następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj ten trening 5-10 razy w kilku zestawach. Obserwuj stan swojego ciała i jego możliwości. Poczuj to i nie wykonuj zbyt wielu podejść i gwałtownych ruchów.


4. Na pośladkiPołóż

się na podłodze i umieść stopy na piłce. Następnie wyprostuj ręce wzdłuż ciała i połóż je na podłodze. Przy wydechu podnieś pośladki i oprzyj pięty o piłkę fitness. Pozostań w tej pozycji przez kilka minut, a następnie delikatnie wróć do pozycji wyjściowej. Nie należy wykonywać żadnych gwałtownych ruchów, wszystko powinno odbywać się delikatnie i płynnie.


5. Dla ujędrnienia ciała

Ćwiczenie wykonuje się siedząc na piłce. Utrzymaj pozycję wyjściową i powoli sięgaj na przemian po stopę lewej i prawej nogi. Powtórz zgięcia po 10 razy na każdą stopę. Pamiętaj, aby wszystko robić płynnie i delikatnie. Wykonuj skłony z boku na bok.


6. Dla pełnego wyrzeźbienia ciała

Czy chcesz wykonywać wszechstronne ćwiczenia, które nie wymagają szczególnej wytrzymałości ani gibkości, nie zajmują dużo czasu, a mimo to szybko przynoszą doskonałe rezultaty? Następnie upewnij się, że wykonujesz deskę w różnych wariantach.


7. Wypady

Ustaw piłkę za sobą i postaw stopę tak, aby była skierowana do góry. Następnie cofnij drugą stopę o około 15 centymetrów i zacznij opuszczać i podnosić. Są to zupełnie normalne wypady, tylko z obciążeniem i podparciem na piłce fitness. Powtórz 10-15 razy.Nowym mamom czasem trudno jest znaleźć wolną chwilę na ćwiczenia, bo małe dziecko wymaga uwagi rodziców. Znajoma sytuacja? Następnie naucz się ćwiczeń dla młodych matek, które możesz wykonywać razem z dzieckiem.

Bądź szczupła, piękna, a przede wszystkim zdrowa i szczęśliwa, bo Twoje zdrowie i szczęście jest bardzo ważne dla rozwijającego się dziecka. Autor: Arina Leonova Omów artykuł
  • PregnancyLoss
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze