6 sekretów skutecznej aplikacji eyelinera

Udostępnij:

6 sekretów udanej aplikacji eyelinera

Pomysły na urodę / Pomysły na makijaż Jeśli nie potrafisz narysować prostej kreski na powiece, ołówek cię nie słucha, a "kocie oko" wydaje się być dla ciebie czymś nie do pokonania, to ten artykuł jest zdecydowanie dla ciebie! Jesteśmy tutaj, aby dać ci kilka sztuczek, aby stworzyć idealnie wyglądające rzęsy.

Jeśli ktokolwiek twierdzi, że nauczył się robić to dobrze za pierwszym razem, to jest po prostu nieszczery. Nawet wizażyści mają czasem problemy z użyciem eyelinera. Nieustannie doskonalą tę technikę metodą prób i błędów, używając oczywiście najróżniejszych kosmetyków: kredek, eyelinerów w płynie, brokatów, cieni do powiek i innych. Wiele z nas zapewne należy do tych dziewczyn, które nie znają prawidłowej techniki nakładania eyelinera i robią to intuicyjnie, kierując się efektem zewnętrznym. Oczywiście, kilka razy strzałki okazały się równe, z pewnością kosztowało cię to wiele wysiłku, czasu i nerwów ... Wielokrotnie wymazywałaś nieudany eyeliner i, nawiasem mówiąc, również robiłaś to źle. Krótko mówiąc, dla wielu z nas nakładanie eyelinera na powieki to skomplikowany proces, który wymaga dużo czasu, cierpliwości, wysiłku i dobrej techniki.Dlatego zdecydowaliśmy się wybrać alternatywne metody tworzenia eyelinerów, które nie zepsują ci nastroju ani nie zniechęcą do nakładania makijażu. Co więcej, zajmują tylko kilka minut! Te małe sztuczki nie zawsze wymagają ołówka i eyelinera, ale działają równie dobrze jak te produkty kosmetyczne. Przynajmniej dokładnie podkreślisz oczy i zaakcentujesz swoje spojrzenie. Wspaniały efekt gwarantowany!

1. Matowy i miękki ołówekBardzo często to jasność, tekstura i konsystencja eyelinera sprawiają problemy podczas nakładania strzałek. To, co potencjalnie uważa się za zaletę tego produktu, często staje się koszmarem, gdy ręka lub powieka drży i nie można nawet narysować strzałek. Jeszcze gorzej, jeśli masz opadającą powiekę, która nie wygląda dobrze z tego typu eyelinerem. Dlatego matowa miękka kredka jest idealnym rozwiązaniem: jest łatwa w użyciu i bardzo skuteczna. Jakikolwiek błąd w aplikacji będzie niemal niezauważalny, a spojrzenie wyraziste i podkreślone. Jeśli nawet taki efekt cię nie zadowoli, zawsze możesz zamienić te strzałki w przydymiony makijaż oczu. Wszystko, czego potrzebujesz, to pędzelek z pianki i kilka minut.

2.

Kremowy

eyelinerRodzaj eyelinera, który wydaje się trudny w użyciu, jest w rzeczywistości najłatwiejszy. Kiedy kremowy eyeliner (który jest dostępny w małych słoiczkach i ma ukośny pędzelek) zaczął się pojawiać, wydawał się niemożliwy do użycia dla wielu dziewcząt. Jednak w rzeczywistości jest to bardzo poręczny i łatwy w użyciu makijaż! Mówimy o gęstej formule na bazie kremu, która działa tak samo jak zwykły eyeliner, jedyną różnicą jest proces aplikacji. Ponadto ukośny pędzelek całkowicie pokrywa wymagany obszar bez żadnych trudności.

3. CienieNie należy lekceważyć zalet cieni do powiek. Po raz kolejny ukośny pędzel jest naszym wyborem, jeśli chodzi o nakładanie cienia do powiek tak, jakbyś nakładał linię eyelinera. Będąc mniej jasnym produktem niż ołówek lub eyeliner, cienie pozwalają korygować drobne szczegóły, a ta korekta jest prawie niewidoczna. Tej sztuczki można więc używać bez obaw i wątpliwości. Oczywiście w tym przypadku można również przekształcić te linie cieni w elegancki makijaż w stylu smokingowo-lodowym.

4. Ołówek i inne okolice

oczu

Jeśli nadal uważasz, że wszystkie poprzednie techniki są niezwykle trudne, zawsze możesz zastąpić eyeliner zwykłym ołówkiem. Nie używaj go również na powiece, ale raczej na obszarze tuż nad okiem, u nasady rzęs. Wygląd będzie równie wyrazisty, jak w przypadku eyelinera na powiece. Jeśli górny obszar również nie może być podkreślony, pomaluj dolną linię w pobliżu oka. Jest ona bardziej dostępna, a dodatkowo nada spojrzeniu głębi i wyrazistości.

5. Kącik okaJeśli wiesz już, jak nakładać eyeliner na powiekę, ale nadal nie wiesz, jak prawidłowo podkreślić i wydłużyć kącik oka, uzyskać efekt "kociego oka" itp. Musisz użyć jakiegoś prostego przedmiotu (linijki lub karty bankowej) i umieścić go w miejscu, w którym chcesz zastosować linię kociego oka. Kreska będzie ładna i prosta. Tak, to praktycznie jak w szkole, na lekcji geometrii! Kolejnym sekretem jest nałożenie najpierw korektora w kąciku, a następnie użycie ołówka lub cienia na wierzchu. Uzyskasz również doskonały rezultat.

6. KorektaJeśli popełnisz błąd, nie musisz całkowicie usuwać makijażu. Czasami, gdy trochę przekroczysz linię, okażą się krzywe lub nienasycone, chcesz wszystko wymazać i zacząć od nowa. Tutaj z pomocą przychodzą gąbeczki z wodą micelarną, chusteczki itp. Drogie dziewczyny, nie trzeba wszystkiego ścierać. Jak pokazują słynne modelki w swoich tutorialach wideo, wystarczy wziąć wacik, zwilżyć go płynem do demakijażu i przetrzeć tylko tę część, która nam się nie podoba.

Skorzystaj z tych wskazówek, a pożądany rezultat przyjdzie od razu! Przy okazji, nie zapomnij sprawdzić8 letnich trendów w makijażu gwiazd .Będziemy nadal informować o nowych trendach w świecie urody. Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Comments Off on